Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 6.12] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 6.12]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się tajlandzkim planom krypto-turystyki, blockchainowym rozwiązaniom dla dostaw drewna i poboru opłat na drogach oraz bitcoinowym płatnościom w sklepie online największego chorwackiego detalisty. 

Krypto-turystyka w Tajlandii

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) współpracuje z lokalnymi organami regulacyjnymi, żeby ułatwić wydawanie kryptowalut gościom odwiedzającym kraj. TAT będzie emitować tokeny, stworzy własny cyfrowy portfel oraz zbuduje nowy ekosystem, którego celem będzie przyciągnięcie bogatych krypto-inwestorów.

Cryps: Tajlandia stawia na kryptowaluty w turystyce

Konzum przyjmuje bitcoiny

Największa chorwacka sieć supermarketów Konzum zaczęła przyjmować kryptowalutowe płatności w swoim sklepie online. Gigant detaliczny obsługuje codziennie ponad 650 000 klientów w 700 sklepach stacjonarnych. W najbliższych miesiącach kryptowalutowe terminale trafią także do niektórych z nich.

CryptoPotato: Croatia’s Largest Food Retailer Konzum Accepts Crypto in Online Shops

Dostawy drewna na blockchainie

Ukraina przystąpiła do pilotażowego projektu międzynarodowej organizacji Forest Stewardship Council, której celem jest śledzenie globalnych dostaw drewna za pomocą technologii blockchain. Dzięki rozwiązaniu łatwe do weryfikacji stanie się pochodzenie i informacje o drodze surowca.

Forklog: Украина будет отслеживать поставки древесины через блокчейн

Budweiser emituje NFT

Producent piwa Budweiser, który wkroczył do przestrzeni NFT w sierpniu, ogłosił stworzenie własnej serii niewymiennych tokenów. Na sprzedaż wystawionych zostanie 1936 cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, które będą zawierać elementy zdjęć, reklam i dokumentów opisujących historię marki.

Cryps: Budweiser wprowadza na rynek swoje NFT

Blockchain i opłaty drogowe w Hiszpanii

Firma konsultingowa Indra włącza blockchain do swoich rozwiązań poboru opłat drogowych w Hiszpanii. Celem zastosowania technologii jest zwiększenie ochrony i przejrzystości transakcji, poprawa cyberbezpieczeństwa oraz ograniczenie oszustw.

Inracompany.com: Indra incorporates blockchain to its toll solutions in order to increase the protection and traceability of transactions

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama