Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 26.03] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 26.03]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny, cotygodniowy, przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Bitcoin na emeryturę

Nowozelandzki fundusz emerytalny KiwiSaver przeznaczył 5% przechowywanych środków na zakup bitcoinów. Doszło do tego w październiku zeszłego roku, gdy ich cena wynosiła 10 tys. USD za sztukę. Inwestycja kosztowała około 17,5 mln dolarów.

CrypS: Fundusz emerytalny z Nowej Zelandii zainwestował 5% aktywów w BTC

Tokenizacja mieszkań

Hiszpańska giełda kryptowalut Criptan i firma inwestycyjna Rental IT przeprowadziły sprzedaż tokenów reprezentujących mieszkanie w Sewilli. 32 inwestorów z kraju i zagranicy zapłaciło w Ethereum, żeby otrzymać udziały w nieruchomości, kupionej za 54 tys. euro.

Bitcoin.com: Domestic and Foreign Buyers Acquired a 'Tokenized’ Apartment in a Spanish City by Paying With Ethereum

Ubezpieczenie od wulkanów

Duński Czerwony Krzyż uruchomił, oparte na blockchainie, obligacje na rzecz poszkodowanych przez wybuchy wulkanów. System przewiduje trajektorię chmury pyłu i ma automatycznie wypłacać środki społecznościom, które ucierpią. Na teraz są to łącznie 3 mln USD.

The Block: Danish Red Cross launches $3 million blockchain-based volcano disaster relief bond

Token Manchesteru City

Jeden z największych brytyjskich klubów piłkarskich wyemituje fanowskie tokeny CITY, oparte na blockchainie Chiliz. W ich stworzeniu pomoże mu platforma Socios. Członkowie klubowego stowarzyszenia Manchesteru, Cityzens, mogą liczyć na darmowe tokeny.

CrypS: Manchester City stworzył własny fan token CITY

Jamajskie CBDC

Bank centralny Jamajki otwiera program pilotażowy państwowej cyfrowej waluty. Testy CBDC potrwają od maja do grudnia tego roku i zostaną przeprowadzone z pomocą irlandzkiej spółki eCurrency Mint. Oczekuje się, że jamajska e-waluta trafi do obiegu w 2022 roku.

CoinDesk: Jamaica’s Central Bank to Pilot CBDC Beginning in May

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama