Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 25.09] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 25.09]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na 10 przegląd pozytywnych wiadomości związanych z branżą kryptowalut oraz technologią blockchain. Rozwój na tych innowacyjnych rynkach może być szansą dla wielu gałęzi przemysłu oraz gospodarek i społeczeństw. Czasem informacje na ten temat gubią się jednak wśród doniesień na temat haków, przestępczości i darkentu.

Blockchain z pomocą dla Amazonii

JBS SA, czyli największy producent mięsa na świecie, chce wykorzystać technologię blockchain do powstrzymania wylesiania Amazonii, które prowadzą hodowcy bydła. Brazylijska firma zamierza umieścić swoich dostawców na blockchainie i wykluczyć tych, którzy karczują dżunglę pod pastwiska.

CoinDesk: World’s Biggest Meat Processor to Tackle Amazon Deforestation Using Blockchain Tech

Mining na szybach naftowych

Notowana na giełdzie, norweska firma, wykorzystuje spalanie gazu do kopania bitcoinów. Zdjęcia dostarczone przez Arcane pokazują, że firma energetyczna Equinor, prowadzi mining przy swoich szybach w Północnej Dakocie.

Bitcoin.com: Publicly Listed Energy Firm Equinor Exploits Gas Flaring in North Dakota to Mine Bitcoin

Rozwój cyfrowej sztuki

Cyfrowa sztuka przeżywa dynamiczny rozwój. Sprzedaż dzieł opartych na unikalnych tokenach (NFT), przekroczyła we wrześniu 5 milionów dolarów. Kupiono 5 309 tokenów RARI. Najdroższy kosztował 100 000 dolarów.

Cointelegraph: Non-fungible digital art ‘goes parabolic,’ attracts Morgan Creek execs

ETF bitcoina na Bermudach

Pierwszy na świecie fundusz ETF bitcoina, zostanie uruchomiony na Bermudzkiej Giełdzie Papierów Wartościowych (BSX). Zgodnie z  jej oficjalnym oświadczeniem, zadebiutuje jako ETF Hashdex Nasdaq Crypto Index i zostanie wprowadzonych na rynek jako 3 miliony akcji klasy E.

UseTheBitcoin: Bermuda Stock Exchange to Have the World’s First Bitcoin ETF

Gin w łańcuchu bloków

Austriacki destylator ginu – The Stin, użyje blockchain aby zapewnić klientów o unikalności swojego alkoholu. Przejrzystość łańcucha dostaw pomoże mu poprawić współpraca ze start-upem block42.

Interesting Engineering: Austrian Gin Makers to Safeguard Liquor Rarity With Blockchain

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.