Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 24.09] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 24.09]

Albert Czajkowski
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zestawieniu pozytywnych informacji ze świata blockchain! Twitter wprowadza napiwki w bitcoinie, Ripple stworzy CBDC dla Bhutanu, a Colnago użyje blockchain by zapobiegać kradzieżom rowerów. Zapraszamy do lektury. 

Twitter wprowadza napiwki w BTC

Po testach, o których pisaliśmy kilka tygodni temu, wczoraj Twitter w końcu ogłosił wprowadzenie napiwków w bitcoinach. Od teraz użytkownicy mogą przyjmować i dawać napiwki w BTC z wykorzystaniem warstwy 2 blockchaina, minimalizując tym samym prowizje za transfery środków.

CrypS.pl: Twitter wprowadził opcję napiwków w Bitcoinie dla wszystkich użytkowników

Ripple stworzy CBDC dla Bhutanu

Ripple nawiązuje współpracę z Royal Monetary Authority (RMA), bankiem centralnym Bhutanu. Według zawartej umowy, RMA będzie korzystał z rozwiązań CBDC firmy Ripple przy wprowadzaniu własnej waluty banku centralnego.

CrypS.pl: Ripple nawiązuje współpracę z bankiem centralnym Bhutanu

USA: 1/3 mieszkańców tzw. „swing states” chce legalizacji kryptowalut

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Newsweeka, 1/3 mieszkańców stanów „niezdecydowanych” chce pełnej legalizacji kryptowalut, jednak odmawia stworzenia CBDC.

CrypS.pl: Jedna trzecia mieszkańców “swing states” chce zalegalizowania kryptowalut

Blockchain przeciwko złodziejom rowerów

Firma Calnago, planuje wykorzystać blockchain do zwalczania kradzieży oraz podróbek swoich rowerów. Włoski producent rowerów zamierza rejestrować wszystkie produkowane ramy w blockchainie, dzięki czemu kupujący będą mogli potwierdzić ich autentyczność. Firma wykorzysta tagi radiowe tworzone przez MyLime, które będą montowane w ramach rowerów. Będzie to forma cyfrowego paszportu połączonego z blockchainem.

Coindesk: Colnago Turns to Blockchain to Counter Bicycle Theft

Ponad 80% największych firm publicznych wykorzystuje technologię blockchain

Według ankiety przeprowadzonej przez platformę analizy rynkowej Blockdata, ponad 80% ze 100 największych spółek publicznych na świecie korzysta obecnie z technologii blockchain. Jednak nawet pomijając te firmy, które są dopiero na etapie badań, wciąż istnieje 65 firm aktywnie rozwijających swoje rozwiązania blockchain. Ankieta zawierała również dane o tym, jakie technologie preferują te firmy i do czego je głównie wykorzystywały.

BeInCrypto: Over 80% of Top-100 Public Companies Now Using Blockchain Technology

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.