Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 14.08] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 14.08]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejna cotygodniowa porcja pozytywnych informacji ze świata kryptowalut i technologii blockchain:

Doktor Who na blockchainie

W 2021 roku zadebiutuje karciana gra Doktor Who: Worlds Apart, która zostanie stworzona w oparciu o blockchain. Jej opracowaniem zajmie się brytyjskie studio Reality Gaming Group. Gra wykorzysta niewymienialne tokeny (NFT).

Decrypt: Doctor Who crypto trading card game puts Daleks on blockchain

Blockchain na drogach

Milion południowokoreańskich kierowców porzucił papierowe prawo jazdy i korzysta z cyfrowej alternatywy opartej na blockchainie. Dokument jest połączony z aplikacją na smartfony.

Ponadto Korea Południowa zamierza przenieść na blockchain opłaty za autostrady. Rozmowy w tej sprawie trwają pomiędzy zarządcą dróg i największym bankiem kraju.

Cointelegraph: One Million South Koreans Now Have Blockchain Drivers Licenses

oraz: South Korean Highways Will Have Blockchain-Powered Toll Payments

Prostsze smart kontrakty BTC

Pisanie inteligentnych kontraktów na łańcuchu bloków bitcoina stanie się wkrótce dużo prostsze. Deweloper Nadav Ivgi tworzy w tym celu nowy język programowania Minsc. Jego celem jest ułatwienie i demokratyzacja dostępu do tworzenia inteligentnych umów.

Coindesk: Writing Bitcoin Smart Contracts Is About to Get Easier With New Coding Language

10 000 chińskich start-upów

W tym roku w Chinach zarejestrowano już 10 000 blockchainowych start-upów. To bez wątpienia dobre informacje dla Chin i ogólnoświatowej adopcji technologii, jednak niekoniecznie są takie dla innych państw uczestniczących w wyścigu.

Finance Magnates: China Registers Over 10,000 New Blockchain Firms This Year

Głosowanie w Indiach

Władze indyjskiego stanu Telangana chcą wdrożyć elektroniczne głosowania na blockchainie. Nowa technologia byłaby dużym ułatwieniem dla przeludnionych Indii, gdzie wielu obywateli ma ograniczony dostęp do komisji wyborczych.

Comparic: Blockchain w Indiach: władze stanu Telangana chcą głosować na pomocą nowej technologii

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.