Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 11.09] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 11.09]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

8 cześć jasnej strony blockchain, czyli przegląd informacji związanych z adopcją i wykorzystaniem kryptowalut oraz stojącej za nimi technologii. 

Just Eat za bitcoiny

Just Eat – jedna z najpopularniejszych platform do zamawiania jedzenia online we Francji zaczęła akceptować bitcoiny. Jej klienci będą mogli zapłacić nimi za potrawy z ponad 15 tysięcy restauracji. Rozwiązanie do obsługi transakcji dostarczył Bitpay.

Decrypt: Just Eat Now Accepting Bitcoin Payments in France

Duńskie MSZ: blockchain dobry na wszystko

Duńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało raport na temat zastosowania technologii blockchain w walce z korupcją. Urzędnicy nie zatrzymali się jednak tylko na niej i stwierdzili, że blockchain eliminuje potrzebę banków oraz urzędów katastralnych i księgowych, bo pozwala na szybsze i wydajniejsze wykonywanie ich zadań.

Ministry of Foreign Affairs of Denmark: New report focuses on digital instruments in the fight against corruption

Śledzenie karpia z IoT

Bangladesz zamierza zastosować blockchain do śledzenia łańcuchu dostaw nowej wysokowydajnej odmiany karpia. Dzięki zastosowaniu, m.in. infrastruktury IoT, będzie można poznać szczegółową drogę ryby od jej pojawienia się w stawie, aż do znalezienia się na talerzu.

 The Fish Site: Blockchain set for Bangladesh aquaculture launch

Dostawa stali na blockchainie

Brazylijska korporacja Vale dokonała pierwszej transakcji opartej na blockchainie. Jej przedmiotem była sprzedaż 176 000 ton rudy żelaza, która wypłynęła z Malezji do Chin. Firma ogłosiła, że to kamień milowy w kierunku cyfryzacji procesu sprzedaży i handlu, który pomoże ograniczyć zużycie papieru.

Vale: Vale completes its first sale of iron ore using blockchain technology with Nanjing Iron & Steel

Blockchain da nam 3 bln USD do 2030 roku

Australia przedstawiła ambitne plany implementacji technologii blockchain w wielu gałęziach gospodarki. Senacka komisja odpowiedzialna za projekt stwierdziła, że jej wykorzystanie przyniesie dla światowego biznesu korzyści o wartości 3 bln dolarów do 2030 roku.

Decrypt: Australian Senate: Blockchain Will Create $3 Trillion of Value by 2030

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama