CFTC podobno prowadzi dochodzenie w sprawie Binance | Wiadomości | CrypS.

CFTC podobno prowadzi dochodzenie w sprawie Binance

Redakcja
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) podobno prowadzi dochodzenie w sprawie najbardziej wpływowej giełdy kryptowalutowej na świecie – Binance. Takimi informacjami podzielił się Bloomberg, który powołuje się na anonimowe źródła.

Trwające od miesięcy dochodzenie CFTC koncentruje się na tym, czy Binance złamało zasady, pozwalając Amerykanom na handel instrumentami pochodnymi kryptowalut na platformie, która nie jest zarejestrowana przez amerykańskich regulatorów.

Binance nie jest jednak oskarżony o niewłaściwe postępowanie, a dochodzenie CFTC może nie doprowadzić do działań egzekucyjnych. Tak twierdzi jedno z anonimowych źródeł Bloomberga.

W odpowiedzi, Binance powiedział, że giełda jest zobowiązana do przestrzegania przepisów, ale odmówił komentarza na temat raportu Bloomberga.

Będziemy nadal poprawiać naszą zgodność z przepisami. Będziemy również bardzo aktywnie współpracować z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby poprawić standardy zgodności w branży

– powiedział CEO Binanance, Changpeng Zhao.

W październiku, Forbes opublikował dokumenty, które opisują, w jaki sposób Binance planował ominąć amerykańskie przepisy i czerpać zyski z amerykańskich inwestorów. Spółka miała ułatwiać niezarejestrowany handel amerykańskim klientom, jednocześnie lekceważąc krajowe przepisy bankowe. Podczas gdy Amerykanom nie wolno było uzyskać dostępu do usług handlowych za pośrednictwem adresów IP znajdujących się w USA, potencjalnych klientów uczono, jak zamaskować ich rzeczywistą tożsamość za pomocą wirtualnych sieci prywatnych lub VPN..

Później, Binance złożył pozew w stanie New Jersey przeciwko Forbes Media i dwóm jego dziennikarzom, Michaelowi del Castillo i Jasonowi Brettowi. Giełda twierdziła, że opublikowany artykuł pod tytułem „Leaked ‚Tai Chi’ Document Reveals Binance’s Elaborate Scheme To Evade Bitcoin Regulators” zniesławił jej imię. Binance żądała zarówno odszkodowań pieniężnych, jak i kar dla osób odpowiedzialnych za napisanie artykułu. Koniec końców jednak platforma wycofała zarzuty bez podania powodu.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bankreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.