Władze Malezji: Binance działa nielegalnie | Wiadomości | CrypS.

Władze Malezji: Binance działa nielegalnie

Mariusz Przepiórka
malezyjski regulator sc uważa, że binance działa nielegalnie

Malezyjska Komisja Papierów Wartościowych (SC) ogłosiła, że giełda Binance narusza prawo w zakresie papierów wartościowych. Jednocześnie wskazała, że osobom obsługującym giełdę może grozić kara pozbawienia wolności. Regulator wpisał giełdę na czarną listę i zalecił inwestorom, by nie korzystali z jej platformy handlowej.

SC twierdzi, że Binance działa na malezyjskim rynku bez odpowiedniej zgody. Podkreśla również, że zgodnie z obowiązującym prawem jest to zagrożone karą do 10 mln RM (2,3 mln USD), karą pozbawienia wolności do lat 10 lub obiema karami jednocześnie. Giełda jednak nie przestała świadczyć swych usług na malezyjskim rynku i, jak wynika z informacji portalu Decrypt, wcale nie zamierza tego robić.

Motywy SC

Zdaniem Bobby’ego Onga z malezyjskiego portalu CoinGecko, Binance mogła trafić na czarną listę dlatego, że oferuje wymianę kryptowalut na malezyjskie ringgity. To, w opinii SC, wymaga licencji. Zdaniem Onga rzeczywiście jest to niezgodne z malezyjskim prawem i tylko trzy spółki mają licencję na świadczenie takich usług: Luno, Singei i Tokenize Xchange. Innym powodem może być fakt, że Binance aktywnie promuje swe usługi wśród Malezyjczyków.

Nie tylko Binance

Na czarnej liście SC oprócz Binance znalazły się również spółki eToro i Fidelity. Bobby Ong wyjaśnia jednak, że spółki te są poza jurysdykcją SC, ponieważ ich siedziby znajdują się w innych krajach, a w Malezji nie mają nawet swoich oddziałów. Ich strony internetowe są dostępne dla Malezyjczyków, a SC nie ma kompetencji do ich blokowania. Jedynym problemem dla klientów Binance, eToro i Fidelity z Malezji będzie to, że po wpisie giełdy na czarną listę, nie będą oni chronieni przez malezyjskie prawo.

malezyjski regulator sc uważa, że binance działa nielegalniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.