Binance US mianuje na CEO byłego szefa OCC - Briana Brooksa | Wiadomości | CrypS.

Binance US mianuje na CEO byłego szefa OCC – Briana Brooksa

Zerelik Maciej
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Brian Brooks, pełniący obowiązki szefa Office of the Comptroller of the Currency (OCC) w administracji Donalda Trumpa, we wczorajszym raporcie Wall Street Journal ujawnił, że od 1 maja 2021 roku będzie pracował jako CEO Binance US.

Kariera Brooksa w OCC

Podczas swojej kadencji jako p.o. szefa OCC, Brooks był przyjazny kryptowalutom, pomimo publicznej niechęci Trumpa do cyfrowych aktywów, w szczególności Bitcoina.

Wsparcie regulatora dla kryptowalut przyniosło mu tytuł „CryptoComptroller” na różnych platformach mediów społecznościowych. Jednym z działań, które podjął w celu wsparcia kryptowalut, było zezwolenie instytucjom finansowym w kraju na przechowywanie aktywów w imieniu swoich klientów. Posunięcie to przyczyniło się do wzrostu zainteresowania Bitcoinem (BTC) wśród banków i instytucji z USA.

Brooks stał również na czele OCC, kiedy banki otrzymały zielone światło na używanie stablecoinów takich jak USDT, USDC, Dai, między innymi, do prowadzenia działalności płatniczej i innych funkcji dopuszczalnych przez banki.

Binance Global zdeterminowany, aby przekonać amerykańskich regulatorów

Nominacja Brooksa przychodzi w czasie, gdy Binance Global wciąż podejmuje wysiłki, aby przekonać regulatorów Stanów Zjednoczonych do prowadzenia działalności w tym kraju.

Największa na świecie giełda podjęła szereg kroków, aby przypodobać się regulatorom. Na przykład przyjęła na swój pokład byłych urzędników państwowych z bardzo dobrymi referencjami.

Chociaż Brooks może nie mieć pełnych możliwości, które miał, gdy był szefem OCC, jego powiązania z aktywnymi urzędnikami państwowymi mogą pomóc utorować drogę dla Binance.

Nominacja Brooks’a do Binance.US nie jest pierwszym przypadkiem, w którym były szef OCC będzie pracował dla firmy związanej z kryptowalutami. W latach 2018-2020 Brooks był Chief Legal Officer w Coinbase. Do jego obowiązków należało bycie odpowiedzialnym za sprawy prawne firmy, audyty wewnętrzne i regulacje rządowe.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama