Jak uregulować 20 000 kryptowalut? Charles Hoskinson wyjaśnia | Wiadomości | CrypS.

Jak uregulować 20 000 kryptowalut? Charles Hoskinson wyjaśnia

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
cardano

Wraz z rozwojem branży kryptowalut władze na całym świecie szukają sposobów na uregulowanie tej nowej klasy aktywów. Przykładem może być Kongres Stanów Zjednoczonych. W dniu 23 czerwca zorganizowano przesłuchanie w tej sprawie, podczas którego założyciel Cardano (ADA) odniósł się do niektórych obaw członków organizacji.


Podczas przesłuchania zatytułowanego “The Future of Digital Asset Regulation”, przedstawiciel Austin Scott poprosił o komentarze na temat tego, kto powinien regulować około 20 000 istniejących kryptowalut. Charles Hoskinson odniósł się do tej kwestii, używając analogii do amerykańskiego Urzędu Skarbowego (Internal Revenue Service, IRS):

Jedną z zalet naszej branży jest fakt, że regulacja może stać się algorytmiczna. Nie trzeba się więc zastanawiać, ‘która osoba usiądzie i przejrzy ten wielki stos?’. Pomyślmy o Urzędzie Skarbowym i zeznaniach podatkowych. Moglibyśmy czterokrotnie zwiększyć rozmiar IRS, ale i tak nie udałoby nam się skontrolować każdego Amerykanina – to po prostu niemożliwe.

Hoskinson wyjaśnił dalej:

W sektorze same transakcje mogą być nośnikiem metadanych i tożsamości. Twórcy zasad i polityki mogą cofnąć się o krok i powiedzieć: ‘cóż, to są rzeczy, na których nam zależy, i możemy upewnić się, że wewnątrz systemów te rzeczy nie będą rozstrzygane i oczyszczane, dopóki te rzeczy nie będą obecne’.

Samocertyfikacja kryptowalut jako rozwiązanie

Według Hoskinsona, potencjalnym rozwiązaniem tego problemu jest system samocertyfikacji:

Jest to tak naprawdę bardziej rozmowa o tym, na czym nam zależy. A to, co możemy zrobić jako technolodzy, to stworzyć system samocertyfikacji. A gdy pojawią się anomalie lub szczególne przypadki, które będą rzadkie, wtedy CTFC lub inny organ regulacyjny może przyjrzeć się sprawie i powiedzieć ‘zbadajmy to’.

Zapytany, w jaki sposób ta samocertyfikacja różni się od organu regulacyjnego, Hoskinson odpowiedział, że w branży kryptowalutowej “są one ze sobą powiązane”. Powołał się przy tym na istnienie organizacji samoregulujących (SRO), standardów rynkowych i zasad, oraz że “w wielu przypadkach regulacja finansowa jest wykonywana głównie przez SRO i organizacje prywatne”.

W międzyczasie Cardano wciąż czeka na zaimplementowanie hard forka Vasil, który powinien pojawić się pod koniec lipca. Według Hoskinsona, będzie to największa aktualizacja sieci i jest już praktycznie gotowa do uruchomienia.

W miarę zbliżania się hardforku, Cardano dodało ponad 50 000 nowych adresów do swojej sieci w ciągu ostatniego miesiąca, zwiększając liczbę portfeli do ponad 3,4 miliona.

Pełne nagranie z przesłuchania:

cardano

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.