Mt.Gox wydłużył termin składania wniosków o odszkodowanie | Wiadomości | CrypS.

Mt.Gox wydłużył termin składania wniosków o odszkodowanie

Redakcja
mt gox giełda

Syndyk Mt.Gox Nobuyaki Kobayashi powiadomił wierzycieli upadłej giełdy o zmianie terminu składania wniosków o odszkodowanie.


W październiku 2022 roku poszkodowani zostali zaproszeni do rejestracji w specjalnym systemie internetowym do 10 stycznia 2023 roku. Według najnowszego dokumentu, nowa data to 10 marca.

Użytkownicy zostali wezwani do podania informacji o odbiorcy i wybrania metody płatności – w przeciwnym razie nie będą mogli otrzymać środków. Możliwe, że niektórzy z tych wierzycieli będą musieli dostarczyć niezbędne dokumenty do siedziby Mt.Gox lub miejsca wyznaczonego przez syndyka, aby otrzymać płatności w jenach.

Ci, którzy ukończyli proces, nie muszą przechodzić go ponownie. Ta kategoria została poproszona o powstrzymanie się od wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Syndyk przesunął też terminy wypłaty ryczałtu głównego, przejściowego i ryczałtu na wcześniejszą spłatę z 31 lipca na 30 września.

Krótka historia Mt. Gox

Mt.Gox, niegdyś największa giełda krypto, upadła na początku 2014 roku. Wszystko za sprawą włamania i kradzieży 800 000 BTC (wówczas 480 milionów dolarów). W 2018 roku rozpoczęto proces rehabilitacji cywilnej.

W 2020 roku Kobayashi złożył plan spłaty wierzycieli w sądzie w Tokio, który zatwierdził dokument. W tym czasie w portfelu platformy znajdowało się 137 891 BTC.

mt gox giełdareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.