Mt.Gox wydłużył termin składania wniosków o odszkodowanie

mt gox giełda
W tym poście:
Bitcoin
-2.14%

Syndyk Mt.Gox Nobuyaki Kobayashi powiadomił wierzycieli upadłej giełdy o zmianie terminu składania wniosków o odszkodowanie.


W październiku 2022 roku poszkodowani zostali zaproszeni do rejestracji w specjalnym systemie internetowym do 10 stycznia 2023 roku. Według najnowszego dokumentu, nowa data to 10 marca.

Użytkownicy zostali wezwani do podania informacji o odbiorcy i wybrania metody płatności – w przeciwnym razie nie będą mogli otrzymać środków. Możliwe, że niektórzy z tych wierzycieli będą musieli dostarczyć niezbędne dokumenty do siedziby Mt.Gox lub miejsca wyznaczonego przez syndyka, aby otrzymać płatności w jenach.

Ci, którzy ukończyli proces, nie muszą przechodzić go ponownie. Ta kategoria została poproszona o powstrzymanie się od wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Syndyk przesunął też terminy wypłaty ryczałtu głównego, przejściowego i ryczałtu na wcześniejszą spłatę z 31 lipca na 30 września.

Krótka historia Mt. Gox

Mt.Gox, niegdyś największa giełda krypto, upadła na początku 2014 roku. Wszystko za sprawą włamania i kradzieży 800 000 BTC (wówczas 480 milionów dolarów). W 2018 roku rozpoczęto proces rehabilitacji cywilnej.

W 2020 roku Kobayashi złożył plan spłaty wierzycieli w sądzie w Tokio, który zatwierdził dokument. W tym czasie w portfelu platformy znajdowało się 137 891 BTC.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->