Inflacja w USA stygnie, a kurs bitcoina rośnie | Wiadomości | CrypS.

Inflacja w USA stygnie, a kurs bitcoina rośnie

Redakcja
bitcoin złoto

Kurs Bitcoina (BTC) wzrósł o 5% do nawet 18 000 USD na fali danych o inflacji opublikowanych przez amerykańskie Federalne Biuro Statystyki Pracy (BLS).


btc usd

W chwili pisania tego tekstu bitcoin jest notowany na poziomie 17 800 dolarów, a Ethereum znajduje się powyżej 1300 dolarów.

Jak podaje BLS, w listopadzie inflacja w USA wzrosła o 0,1%. W ujęciu rocznym wskaźnik CPI wyniósł 7,1% (7,7% w październiku) przy prognozie 7,3%.

Pozytywna reakcja rynku

Rynek kryptowalut pozytywnie zareagował na dane opublikowane przez BLS. Według CoinGecko, całkowita kapitalizacja aktywów cyfrowych osiągnęła najwyższy poziom od czasu krachu FTX – 913 mld USD.

kursy kryptowlaut

Podobnie zareagował amerykański rynek akcji. W chwili pisania tego tekstu Nasdaq Composite Index wzrósł o 2,3%, S&P 500 o 1,8%, a Dow Jones Index o 1%.

Przypomnijmy, że były prezes BitMEX Arthur Hayes stwierdził niedawno, że Bitcoin osiągnął swój już swój najniższy poziom cenowy w tym cyklu. Prawie wszystkie “nieodpowiedzialne podmioty” wyczerpały bowiem BTC do sprzedaży. Wcześniej założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz powtórzył swoją prognozę, że cena pierwszej kryptowaluty wzrośnie do granicy 500 000 USD. Trzeba tylko trochę poczekać.

Z drugiej strony w środowisku inwestorów wciąż pojawiają się obawy związane z kondycją niektórych rynkowych graczy (m.in. MicroStrategy, Crypto.com), a ostatniej doby oczy wielu osób zwrócone są w kierunku Binance, z której dokonywane są masowe wypłaty. VanEck uważa, że kurs bitcoina może spaść jeszcze do przedziału 10-12 tys. USD, w pierwszym kwartale 2023 roku.

bitcoin złotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.