Dzienne wypłaty BTC z Binance osiągają wartość 750 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Dzienne wypłaty BTC z Binance osiągają wartość 750 mln USD

Mariusz Przepiórka
Binance

Wypłaty bitcoinów z największej giełdy kryptowalut świata przekroczyły wartość 750 mln USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Dane on-chain agregowane przez platformę Coinglass pokazują, że od 12 do 13 grudnia saldo BTC giełdy Binance zmniejszyło się o ponad 42 000 BTC.


Aktualizacja (14.12.2022: 10.45): ostatniej doby z Binance wypłacono 3,5 mld USD. Changpeng Zhao poinformował, że sytuacja wydaje się wracać do normy.


Wydaje się, że nerwowa sytuacja wokół giełdy Binance to w dużej części efekt artykułu Agencji Reutera, który sugerował, że giełda stanie się celem pozwu amerykańskich władz pod zarzutem prania pieniędzy i naruszania sankcji. Szef Binance Changpeng Zhao zaprzeczył temu, udostępniając oświadczenie, w którym giełda odrzuca twierdzenia zawarte w artykule. Oliwy do ognia dolały jednak doniesienia o dużej wypłacie środków dokonanej przez Justina Suna, dyrektora generalnego i założyciela TRON.

Odpływ użytkowników i środków z giełdy Binance to także kolejny niepożądany efekt upadku giełdy FTX i wydaje się, że do uspokojenia sytuacji na rynku jeszcze daleka droga. Według Coinglass, użytkownicy wycofali 42 00 BTC ( ok. 750 mln USD) w ciągu 24 godzin, co stanowi zdecydowaną większość wypłat zrealizowanych w całym tygodniu (51 890 BTC).

odpływ bitcoinów z binance
Odpływ bitcoinów z największych giełd kryptowalut – dane Coinglass

CZ krytykuje przeciwników giełdy

Pomimo tego, że Zhao uderzył w krytyków giełdy, a Sun dokonał wpłaty 100 mln USD na rachunek giełdowy Binance, użytkownicy dość szybko postanowili wypłacić własne środki. Świadczy to o coraz mniejszym zaufaniu inwestorów do branży kryptowalutowej i skłonności do nerwowych reakcji na doniesienia medialne.

– FUD pomaga nam się rozwijać, nawet jeśli jest na wskroś irytujący – napisał Zhao w swoim najnowszym wątku na Twitterze na ten temat. – Możesz rozprzestrzeniać nieprawdziwe informacje o kimś bez wyraźnego wymieniania jego nazwiska, ale pomaga to również zjednoczyć zwolenników danej sprawy, ponieważ tworzą oni wówczas sojusz obronny.

Wokół giełdy narastają także wątpliwości związane z jej dowodem rezerw.

Binance ogranicza wypłaty w USDC

Nastrojów inwestorów nie poprawiła informacja o czasowym ograniczeniu wypłat USDC z Binance. Nie ma jednak ograniczeń w transferach innych stablecoinów, takich jak BUSD i USDT.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.