Michael Novogratz: "Bitcoin będzie wart 500 tys. dolarów, ale trzeba poczekać" | Wiadomości | CrypS.

Michael Novogratz: “Bitcoin będzie wart 500 tys. dolarów, ale trzeba poczekać”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
mike-novogratz

Entuzjasta kryptowalut i prezes Galaxy Digital – Michael Novogratz, potwierdził swoje prognozy dotyczące ceny bitcoina na poziomie 500 000 dolarów, ale dodał, że taki wzrost potrwa dłużej niż oczekiwano.


Podczas wywiadu z Bloombergiem Michael Novogratz zauważył, że sytuacja makroekonomiczna uległa znacznej zmianie, więc bitcoin będzie potrzebował więcej czasu, aby osiągnąć ten pułap. Prezes Galaxy Digital wcześniej powiedział, że BTC będzie wart 500 000 dolarów do 2025 roku.

To się nie stanie w ciągu pięciu lat. Wyjaśnię dlaczego – główną zmianą i powodem, dla którego bitcoin spadł z 69 tys. dolarów do 20 tys. dolarów jest to, że przewodniczący Fed Jerome Powell postanowił pokazać supermoc banku centralnego i rozpoczął walkę z inflacją. Podniósł stopę bazową z 0% do 4%. Zatem wszystkie aktywa, które zwykliśmy nazywać aktywami zabezpieczającymi inflację, zaczęły spadać. To główny powód spadku rynku kryptowalut.

Dyrektor generalny Galaxy Digital spodziewa się więc, że branża krypto stanie się znacznie silniejsza i bardziej dojrzała, co oznacza, że kursy głównych kryptowalut będą rosły.

W tej chwili w branży panuje ogromny kryzys, a główne firmy, takie jak FTX, BlockFi i Celsius, bankrutują. Ale ten okres minie i przyjdzie wzrost – mówi Novogratz.

Wcześniej Michael Novogratz nazwał założyciela zbankrutowanej giełdy kryptowalutowej FTX Sama Bankmana-Frieda oszustem i powiedział, że powinien on pójść do więzienia.

mike-novogratzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.