Indyjski Bank Centralny mówi, że banki nie mogą ograniczać krypto transakcji | Wiadomości | CrypS.

Indyjski Bank Centralny mówi, że banki nie mogą ograniczać krypto transakcji

Redakcja
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Wczoraj informowaliśmy o ostrzeżeniu, które rozesłał swoim klientom indyjski HDFC Bank. Teraz, Indyjski Bank Centralny wyjaśnił całe zamieszanie.

W piątek dwa z największych banków w Indiach, HDFC i SBI, wysłały powiadomienia do klientów. Ostrzegały w nich, że transakcje kryptowalutowe „nie są zgodne z wytycznymi”.

Banki powoływały się na dokument opublikowany przez RBI w kwietniu 2018 r., który nakazał, że „podmioty regulowane przez Bank Rezerw nie powinny zajmować się [kryptowalutami] ani świadczyć usług ułatwiających jakiejkolwiek osobie lub podmiotowi zajmowanie się lub rozliczanie [kryptowalut]”.

Teraz RBI wyjaśnił, że wytyczne te nie są już ważne, bowiem Sąd Najwyższy kraju cofnął nakaz w dniu 4 marca 2020 r.

Okólnik nie jest już ważny od daty wyroku Sądu Najwyższego, a zatem nie może być przywoływany lub przytaczany.

– napisał RBI.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, banki mogą jedynie przeprowadzać „procesy należytej staranności”. Ich celem jest przestrzeganie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Indie nie zakazały kryptowalut

Niepewność wokół indyjskich przepisów dotyczących kryptowalut spowodowała wiele zamieszania. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że indyjskie organy regulacyjne rozważają wprowadzenie całkowitego zakazu kryptowalut.

W przeszłości pojawiło się wiele innych, podobnych informacji. Jak dotąd jednak żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone. Dzisiejsza dyrektywa od banku centralnego sugeruje, że organy regulacyjne nie mają zamiaru wprowadzać bardziej rygorystycznych przepisów.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutowąreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.