Indyjski Bank Centralny mówi, że banki nie mogą ograniczać krypto transakcji | Wiadomości | CrypS.

Indyjski Bank Centralny mówi, że banki nie mogą ograniczać krypto transakcji

Zerelik Maciej
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Wczoraj informowaliśmy o ostrzeżeniu, które rozesłał swoim klientom indyjski HDFC Bank. Teraz, Indyjski Bank Centralny wyjaśnił całe zamieszanie.

W piątek dwa z największych banków w Indiach, HDFC i SBI, wysłały powiadomienia do klientów. Ostrzegały w nich, że transakcje kryptowalutowe „nie są zgodne z wytycznymi”.

Banki powoływały się na dokument opublikowany przez RBI w kwietniu 2018 r., który nakazał, że „podmioty regulowane przez Bank Rezerw nie powinny zajmować się [kryptowalutami] ani świadczyć usług ułatwiających jakiejkolwiek osobie lub podmiotowi zajmowanie się lub rozliczanie [kryptowalut]”.

Teraz RBI wyjaśnił, że wytyczne te nie są już ważne, bowiem Sąd Najwyższy kraju cofnął nakaz w dniu 4 marca 2020 r.

Okólnik nie jest już ważny od daty wyroku Sądu Najwyższego, a zatem nie może być przywoływany lub przytaczany.

– napisał RBI.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, banki mogą jedynie przeprowadzać „procesy należytej staranności”. Ich celem jest przestrzeganie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Indie nie zakazały kryptowalut

Niepewność wokół indyjskich przepisów dotyczących kryptowalut spowodowała wiele zamieszania. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że indyjskie organy regulacyjne rozważają wprowadzenie całkowitego zakazu kryptowalut.

W przeszłości pojawiło się wiele innych, podobnych informacji. Jak dotąd jednak żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone. Dzisiejsza dyrektywa od banku centralnego sugeruje, że organy regulacyjne nie mają zamiaru wprowadzać bardziej rygorystycznych przepisów.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową
reklama
reklama