IDO Raydium spowodowało zapchanie sieci Solana | Wiadomości | CrypS.

IDO Raydium spowodowało zapchanie sieci Solana

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci

Kolejny Raydium AcceleRaytor IDO spowodował wczoraj poważne zatory w sieci Solana. Mimo, że potwierdzanie transakcji przebiegało wolniej, wydaje się, że tym razem sieć nie uległa całkowitej awarii.

Solana wciąż ma problemy z przetwarzaniem transakcji. Ten wysokowydajny blockchain odnotował wczoraj spadek TPS o około 50%. Wszystko za sprawą IDO AcceleRaytor na Raydium, które spotkało się z wysokim popytem. Chociaż wielu użytkowników było sfrustrowanych, że ich transakcje trwały dłużej, sieć nie przestała działać, jak to miało miejsce podczas poprzedniego IDO.

Projekty wykorzystują wstępne oferty, aby wprowadzić swoje tokeny na rynek i sprzedać je publicznie za pośrednictwem zdecentralizowanej giełdy, zwanej inaczej DEXem. Metody dystrybucji są różne, ale dla wielu osób IDO jest szansą na wczesny zakup tokenów projektu, jeszcze zanim ich wartość wzrośnie.

Wczorajsze IDO dotyczyło Realy, projektu Metaverse na Solanie, którego celem jest połączenie sieci społecznościowych, e-commerce, gier i handlu. Podobnie jak wiele innych IDO na Raydium, alokacje na ofertę Realy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Aby uzyskać przewagę, wielu inwestorów korzystało z botów.

Taka praktyka już w przeszłości poważnie wpłynęła na sieć Solana. We wrześniu, boty działające z IDO dla Grape Protocol zapchały sieć transakcjami, powodując jej zatrzymanie. Sieć nie działała przez około 18 godzin, podczas gdy programiści Solany i operatorzy węzłów próbowali przywrócić ją do działania.

Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.