IDO Raydium spowodowało zapchanie sieci Solana | Wiadomości | CrypS.

IDO Raydium spowodowało zapchanie sieci Solana

Zerelik Maciej
Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci

Kolejny Raydium AcceleRaytor IDO spowodował wczoraj poważne zatory w sieci Solana. Mimo, że potwierdzanie transakcji przebiegało wolniej, wydaje się, że tym razem sieć nie uległa całkowitej awarii.

Solana wciąż ma problemy z przetwarzaniem transakcji. Ten wysokowydajny blockchain odnotował wczoraj spadek TPS o około 50%. Wszystko za sprawą IDO AcceleRaytor na Raydium, które spotkało się z wysokim popytem. Chociaż wielu użytkowników było sfrustrowanych, że ich transakcje trwały dłużej, sieć nie przestała działać, jak to miało miejsce podczas poprzedniego IDO.

Projekty wykorzystują wstępne oferty, aby wprowadzić swoje tokeny na rynek i sprzedać je publicznie za pośrednictwem zdecentralizowanej giełdy, zwanej inaczej DEXem. Metody dystrybucji są różne, ale dla wielu osób IDO jest szansą na wczesny zakup tokenów projektu, jeszcze zanim ich wartość wzrośnie.

Wczorajsze IDO dotyczyło Realy, projektu Metaverse na Solanie, którego celem jest połączenie sieci społecznościowych, e-commerce, gier i handlu. Podobnie jak wiele innych IDO na Raydium, alokacje na ofertę Realy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Aby uzyskać przewagę, wielu inwestorów korzystało z botów.

Taka praktyka już w przeszłości poważnie wpłynęła na sieć Solana. We wrześniu, boty działające z IDO dla Grape Protocol zapchały sieć transakcjami, powodując jej zatrzymanie. Sieć nie działała przez około 18 godzin, podczas gdy programiści Solany i operatorzy węzłów próbowali przywrócić ją do działania.

Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci
reklama
reklama