Solana i Arbitrum doświadczyły poważnych awarii | Wiadomości | CrypS.

Solana i Arbitrum doświadczyły poważnych awarii

Zerelik Maciej
solana problemy

Mainnet Solana przestał przetwarzać transakcje. Popularny ostatnio blockchain zatrzymał się ponad 7 godzin temu. Jednocześnie awarii doświadczyło również rozwiązanie warstwy 2 Ethereum – Arbitrum.

Według Solana Status, mainnet Solana kilka godzin temu zaczął doświadczać „przerywanej niestabilności”, a deweloperzy wciąż pracują nad rozwiązaniem tego problemu.

Dwie godziny później twitterowy profil poinformował, że „wyczerpanie zasobów” spowodowało „odmowę usługi w sieci”. Według dyrektora generalnego projektu –  Anatolija Yakovenko, przerwa została spowodowana przez „boty Raydium IDO próbujące przechwycić tokeny na starcie”.

Jeśli będzie to konieczne, walidatorzy sieci przeprowadzą „restart”. Nie wiadomo jednak jakie konsekwencje może spowodować taki ruch i co stanie się z oczekującymi transakcjami.

Nie są to pierwsze problemy Solana. Sieć na początku tego miesiąca doświadczyła też godzinnego „przerywanego spadku wydajności”. Deweloperzy wówczas szybko naprawili usterkę.

Arbitrum również doświadcza awarii

W tym samym czasie, co Solana awarii doświadczył także Arbitrum, protokół warstwy 2 zaprojektowany, aby pomóc w skalowaniu sieci Ethereum.

Zespół Arbitrum wydał później komunikat, mówiący o tym, że sieć została już w pełni przywrócona do działania. Mimo to, wiele osób w sieci twierdzi, że Arbitrum znowu boryka się z problemami.

solana problemy
reklama
reklama