Solana i Arbitrum doświadczyły poważnych awarii | Wiadomości | CrypS.

Solana i Arbitrum doświadczyły poważnych awarii

Redakcja
solana problemy

Mainnet Solana przestał przetwarzać transakcje. Popularny ostatnio blockchain zatrzymał się ponad 7 godzin temu. Jednocześnie awarii doświadczyło również rozwiązanie warstwy 2 Ethereum – Arbitrum.

Według Solana Status, mainnet Solana kilka godzin temu zaczął doświadczać “przerywanej niestabilności”, a deweloperzy wciąż pracują nad rozwiązaniem tego problemu.

Dwie godziny później twitterowy profil poinformował, że “wyczerpanie zasobów” spowodowało “odmowę usługi w sieci”. Według dyrektora generalnego projektu –  Anatolija Yakovenko, przerwa została spowodowana przez “boty Raydium IDO próbujące przechwycić tokeny na starcie”.

Jeśli będzie to konieczne, walidatorzy sieci przeprowadzą “restart”. Nie wiadomo jednak jakie konsekwencje może spowodować taki ruch i co stanie się z oczekującymi transakcjami.

Nie są to pierwsze problemy Solana. Sieć na początku tego miesiąca doświadczyła też godzinnego “przerywanego spadku wydajności”. Deweloperzy wówczas szybko naprawili usterkę.

Arbitrum również doświadcza awarii

W tym samym czasie, co Solana awarii doświadczył także Arbitrum, protokół warstwy 2 zaprojektowany, aby pomóc w skalowaniu sieci Ethereum.

Zespół Arbitrum wydał później komunikat, mówiący o tym, że sieć została już w pełni przywrócona do działania. Mimo to, wiele osób w sieci twierdzi, że Arbitrum znowu boryka się z problemami.

solana problemyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.