Huobi ogłasza wsparcie dla USDT w sieci TRC-20 | Wiadomości | CrypS.

Huobi ogłasza wsparcie dla USDT w sieci TRC-20

Redakcja
huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dash

Huobi ogłosił koordynację z Tether, aby wykonać swap w celu konwersji Ethereum ERC-20 na TRON TRC-20. Zawiadomienie pojawia się w chwili, gdy na chińskim rynku podnoszone są obawy dotyczące niezawodności sieci Tron.


W oświadczeniu giełdy możemy przeczytać:

W celu zaspokojenia wielopłaszczyznowych potrzeb użytkowników w zakresie stabilnego handlu, Huobi Global zamierza wspierać USDT na TRC-20 (USDT-TRON), uruchomiony wspólnie przez TRON i Tether. Huobi Global będzie wspierać trzy formy USDT: Omni, ERC-20 i TRC-20.

Według felietonisty kryptowalutowego Colina Wu, niektórzy pozagiełdowi sprzedawcy kryptowalut na rynku chińskim powiedzieli, że nie akceptują już USDT TRC-20 i wymagają od użytkowników przesłania na giełdę USDT ERC-20 wyemitowanych w blockchainie Ethereum. Analityk uważa, że takie zachowanie ze strony sprzedawców OTC wobec sieci TRC-20 jest częściowo spowodowane obawami krążącymi w społeczności kryptowalutowej na temat płynności i niezawodności blockchaina TRON, a także powiązanych projektów.

Wu zasugerował, że na decyzję chińskich sprzedawców OTC mogła wpłynąć firma analityczna Chainalysis, która uważa, że emisja USDT w sieci TRON nie spełnia wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Tether potwierdza

Zespół Tether potwierdził na Twitterze oświadczenie o koordynacji z giełdą Huobi w zakresie konwersji ERC-20 na TRC-20 oraz że ogólna oferta USDT na rynku nie ulegnie zmianie.

Zaraz po upublicznieniu oświadczenia w mediach społecznościowych publicysta Whale Alert poinformował, że z Huobi do Tether Treasury przelano 400 milionów dolarów.

Wcześniej analitycy z Cornell University opublikowali raport, w którym stwierdzili, że spadek zaufania użytkowników do stablecoinów może doprowadzić do załamania na rynkach amerykańskich obligacji i papierów skarbowych.

huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dashreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.