Huobi dołącza do organizacji JSTOA | Wiadomości | CrypS.

Huobi dołącza do organizacji JSTOA

Mariusz Przepiórka
logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w ofercie Huobi

Japoński oddział giełdy Huobi dołączył do organizacji Japan Security Token Offering Association (JSTOA) jako “członek wspierający”. Wraz z Huobi do JSTOA dołączyły również spółki Zaif, FXCoin i ośmiu lokalnych graczy rynku kryptowalutowego.

CEO Huobi Japan Haiteng Chen wyjaśnił, że do pełnego członkostwa w organizacji wymagana jest licencja Finance 1. Huobi nie występuje o przyznanie takiej licencji, dlatego też nie może ubiegać się o pełne członkostwo w JSTOA. Huobi Japan za pomocą tej organizacji zamierza usprawnić proces przenoszenia stokenizowanych papierów wartościowych.

JSTOA powstała w październiku 2019 roku z inicjatywy sześciu czołowych brokerów japońskich, w tym m.in. SBI Securities i Rakuten Securities. Celem organizacji jest wspieranie rozwoju sprzedaży początkowej stokenizowanych papierów wartościowych w taki sposób, by zapewnić zgodność z prawem i ochronę inwestorów. Haiteng Chen w rozmowie z portalem Cointelegraph powiedział, że zgadza się z ideą JSTOA i nazwał Japonię jednym z niewielu krajów, które ustanowiły system zgodności z prawem dla cyfrowych aktywów. Branża liczy na to, że stojący od niedawna na czele japońskiego regulatora Ryozo Himino będzie kontynuował ten trend.

Huobi inwestuje w DeFi

Huobi zamierza również poważnie zainwestować w sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi). W tym celu giełda przeznaczy dziesiątki milionów dolarów na stworzenie nowego funduszu. Na jego czele stanie nowa jednostka Huobi DeFi Labs. Szefem nowej inicjatywy będzie Sharlyn Wu, który może pochwalić się ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w tradycyjnej branży finansowej. Wcześniej pracował on m.in. w China Merchant Bank International, gdzie kierował działem inwestycji blockchain. Pod jego kierownictwem bank inwestował w kilka firm z branży kryptowalutowej i blockchain, m.in. w portfel Bitpie i projekt Nervos.

logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w oferciereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.