HSBC kupuje wirtualną ziemię w metaverse The Sandbox | Wiadomości | CrypS.

HSBC kupuje wirtualną ziemię w metaverse The Sandbox

Zerelik Maciej
hsbc bitcoin

HSBC, jeden z największych banków i organizacji finansowych na świecie, kupił wirtualną ziemię w metaverse The Sandbox. Przy jej pomocy chce nawiązać kontakt z entuzjastami sportu, e-sportu i gier.

HSBC wkracza do świata metaverse

HSBC wprowadza swoją obecność do wirtualnego świata. W środowym komunikacie prasowym brytyjski gigant bankowy ogłosił zakup wirtualnej nieruchomości w jednej z wiodących gier metaverse – The Sandbox. Instytucja chce w ten sposób nawiązać kontakt z globalną społecznością entuzjastów sportu, e-sportu i gier.

Dyrektor marketingu HSBC Suresh Balaji powiedział, że bank zdecydował się na ten ruch, by stworzyć innowacyjne doświadczenia marki.

Metaverse to sposób, w jaki ludzie będą doświadczać Web3, Internetu następnej generacji. Dzięki naszej współpracy z The Sandbox wkraczamy do metaverse, co pozwala nam tworzyć innowacyjne doświadczenia z udziałem naszej marki dla nowych i obecnych klientów.

Brytyjski bank jest pierwszą globalną instytucją finansową, która kupiła ziemię w The Sandbox. Nie jest jednak pierwszym dużym bankiem, który zdecydował się na wejście do metaverse. W zeszłym miesiącu JPMorgan otworzył wirtualną lożę w Decentraland – innej popularnej grze metaverse zbudowanej na blockchainie Ethereum.

Zmiana stanowiska?

Wejście HSBC do metaverse może być zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że w przeszłości bank był wrogo nastawiony do kryptowalut. W maju zeszłego roku prezes HSBC Noel Quin powiedział Reutersowi, że instytucja „nie jest zainteresowana Bitcoinem jako klasą aktywów” i nie ma planów promowania go wśród swoich klientów.

W 2021 roku HSBC odmówił przetwarzania płatności kryptowalutowych, utrudniał klientom wypłatę zysków z giełd oraz zablokował im możliwość zakupu akcji Microstrategy, największego korporacyjnego posiadacza BTC. Co więcej, instytucja zablokowała również płatności kartami kredytowymi na rzecz największej na świecie giełdy kryptowalut – Binance.

hsbc bitcoin
reklama
reklama