Holenderska policja po raz pierwszy skonfiskowała NFT | Wiadomości | CrypS.

Holenderska policja po raz pierwszy skonfiskowała NFT

Zerelik Maciej
holandia kryptowaluty

W tym tygodniu holenderska policja skonfiskowała kryptowaluty i NFT podczas dochodzenia w sprawie nielegalnej sprzedaży danych. Jest to pierwszy taki przypadek w tym kraju.

Zajęto kryptowaluty i NFT

Zgodnie z oświadczeniem holenderskich organów ścigania, policji udało się skonfiskować NFT i kryptowaluty. Cyfrowe aktywa zostały zajęte w ramach toczącego się śledztwa w sprawie nielegalnego handlu prywatnymi danymi.

W sprawie aresztowano dwóch mężczyzn w wieku 23 i 19 lat. Zostali oni oskarżeni o sprzedaż prywatnych danych w celu wykorzystania ich w oszustwach i wyłudzeniach.

Holenderska policja nie ujawniła ilości przejętej kryptowaluty. Jednak wcześniejsze dane wskazują, że w zeszłym roku organom ścigania udało się skonfiskować aktywa warte 35 milionów euro.

Nie podano również liczby przejętych NFT ani ich wartości rynkowej. Zamiast tego zaznaczono, że NFT często mają wysoką wartość i „w niektórych przypadkach są warte miliony euro”.

Pierwsza konfiskata NFT w Holandii

Jak wynika z oświadczenia, był to „pierwszy przypadek przejęcia NFT przez holenderskie służby śledcze”. I choć jest to pierwsza tego typu konfiskata w Holandii, przynajmniej jeden inny kraj dokonał podobnej akcji już wcześniej. Wielka Brytania zajęła NFT w sprawie oszustwa podatkowego na kwotę 1,9 miliona dolarów.

Tymczasem konfiskaty kryptowalut są powszechne, zarówno w Holandii, jak i na całym świecie. W lutym amerykańskie władze zajęły BTC o wartości 3,6 miliarda dolarów powiązane z włamaniem do Bitfinex.

holandia kryptowaluty
reklama
reklama