Hive odrywa się od Steemit, ale konflikt wciąż trwa | Wiadomości | CrypS.

Hive odrywa się od Steemit, ale konflikt wciąż trwa

Mariusz Przepiórka
hardfork na platformie steemit - hive odrywa się od steemitu

Po miesiącu zamieszania związanego z przejęciem platformy społecznościowej Steemit przez Justina Suna, jej użytkownicy przenieśli się na własny blockchain Hive. Przyczyną takiej decyzji była obawa o to, że Sun przejmie pełną kontrolę nad siecią, a także zarzuty o próbę wprowadzenia cenzury.

Sun, który jest założycielem sieci TRON, przejął platformę Steemit w połowie lutego. Jej użytkownicy od początku nie mieli zaufania do nowego właściciela. Po przejęciu platformy, Sun miał prawo do dysponowania tokenami Steem o wartości około 12 mln USD, co stanowi ok. 20% zasobów Steem. Społeczność Steemit obawiała się, że Sun wykorzysta swe tokeny do zdominowania sieci. Dlatego kilka tygodni temu przegłosowali, że nie może on używać swych tokenów.

Sun nazwał użytkowników Steemit złośliwymi hakerami i zwrócił się po pomoc do giełd Binance, Huobi i Poloniex. Giełdy pomogły mu w odblokowaniu tokenów, jednak w efekcie tego społeczność platformy postanowiła założyć nowy blockchain Hive i przenieść na niego swą działalność. Ponadto ustalono, że Sun i jego poplecznicy nie będą mogli przenieść swoich tokenów na nową platformę.

O cenzurze w sieci Steemit poinformowała na Twitterze, bogerka o pseudonimie Girl Gone Crypto. Jej neutralny materiał na temat hard forka Hive, miał zostać zablokowany.

hardfork na platformie steemit - hive odrywa się od steemitureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.