Harmony proponuje „dodruk” miliardów tokenów ONE by spłacić ofiary hacku | Wiadomości | CrypS.

Harmony proponuje „dodruk” miliardów tokenów ONE by spłacić ofiary hacku

Mariusz Przepiórka
harmony hack

Zespół projektu Harmony zaproponował przeprowadzenie hard forka, aby „dodrukować” miliardy nowych tokenów Harmony (ONE). Propozycja jest częścią planu, w którym firma chce zwrócić środki ofiarom ataku hakerskiego z ubiegłego miesiąca.


Harmony to blockchain proof-of-stake (PoS), który przedstawia się jako szybsza i tańsza alternatywa Ethereum. Token ONE jest używany do uiszczana opłat transakcyjnych w sieci. W czerwcu haker ukradł aktywa kryptowalutowe o wartości 100 mln USD z prowadzonego przez Harmony mostu Horizon w sieci Ethereum.

Dwie opcje dodruku tokenów Harmony

W środę zespół zasugerował, że społeczność powinna przeprowadzić hard fork i wyemitować nową partię tokenów. Propozycja daje członkom społeczności możliwość wyboru spośród dwóch opcji „dodruku” tokenów. Pierwszą opcją jest wyemitowanie 2,48 mld tokenów ONE (49,6 mln USD), co zdaniem zespołu Harmony wystarczyłoby na 50% rekompensaty dla ofiar ataku przy obecnej cenie rynkowej 0,02 USD za token ONE.

Drugą opcją jest emisja 4,97 mld tokenów ONE (99 mln USD) wystarczających na pełne odszkodowanie dla ofiar ataku. Zespół argumentuje, że nie powinien wydawać środków firmy na zwrot kosztów ataku, ponieważ chce zabezpieczyć te aktywa na cele rozwoju i ekosystemu.

Społeczność Harmony nie jest zadowolona

Sądząc po komentarzach publikowanych na forum zarządzania, społeczność jest w dużej mierze niezadowolona z tej propozycji. Przede wszystkim ze względu na inflacyjny wpływ emisji nowych tokenów. Wielu argumentowało, że wpłynie to negatywnie na cenę tokena.

Obecnie całkowita podaż ONE wynosi 13,1 mld tokenów. Oznacza to, że jeśli plan zostanie zatwierdzony, zespół zwiększy podaż ONE o 19% lub 38% w ciągu najbliższych trzech lat. Po realizacji proponowanego planu działania, portfele dotknięte atakiem będą musiały ubiegać się o swe tokeny co miesiąc przez okres trzech lat.

harmony hackreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.