Haker Ronin przesłał 7 mln USD do miksera Tornado Cash | Wiadomości | CrypS.

Haker Ronin przesłał 7 mln USD do miksera Tornado Cash

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ronin hack

Haker, który wykorzystał most Ronin Bridge do wyprowadzenia 622 milionów dolarów ze skarbca twórcy Axie Infinity – firmy Sky Mavis, przeniósł dziś miliony dolarów łupu do miksera kryptowalut.


Historia transakcji ujawnia, że w ciągu ośmiu godzin wykonano około dwadzieścia przelewów do tego samego portfela Tornado Cash. Każdy z nich opiewał na ponad 100 Ethereum lub około 345 500 dolarów według dzisiejszego kursu. Łączna suma środków przeniesionych do Tornado Cash wynosi 2000 ETH, czyli około 6,9 miliona USD.

Tornado Cash to mikser kryptowalut, który pozwala ukryć źródło pochodzenia cyfrowych aktywów. Działa on jako pośrednik, przerywając połączenie on-chain między źródłem środków a ich miejscem przeznaczenia. Jedyne pieniądze, jakie pozostały w portfelu atakującego, to nieco ponad 0,1 ETH, czyli 376,73 dolarów.

Reperkusje włamania do Ronina

Hack mostu Ronin miał miejsce w dniu 23 marca, ale został odkryty dopiero 29 marca. We wpisie na blogu zespół Ronin poinformował, że uważa, iż haker uzyskał dostęp do środków dzięki “zhakowanym kluczom prywatnym”.

Krótko po tym fakcie kurs tokenów AXS i SLP odnotował gwałtowny spadek. Obecnie AXS traci 4% w ciągu ostatnich 24 godzin i kosztuje 63,66 USD. Tymczasem SLP wszedł w pozytywny trend. Jego wartość wzrosła o ponad 17%, a kurs wynosi 0,026 dolara.

Kradzież spowodowała także przesunięcie premiery Axie Infinity: Origin – istotnej aktualizacji gry. Początkowo miała się ona ukazać w zeszłym tygodniu. Origin zostanie jednak wypuszczona dopiero w najbliższych dniach.

Lider Axie, Jeff “Jiho” Zirlin, pojawił się na scenie podczas konferencji NFTLA krótko po tym, jak dowiedział się o ataku. Powiedział, że Axie jest “w pełni zaangażowane w kontynuowanie prac”, po czym przedstawił swoją optymistyczną wizję przyszłości projektu.

ronin hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.