Bitcoiny skradzione z Bitfinex zostały przeniesione | Wiadomości | CrypS.

Bitcoiny skradzione z Bitfinex zostały przeniesione

Maciej Żerelik
bitfinex logo

Kolejna porcja 120 000 BTC zaginionych podczas cyberataku na giełdę kryptowalutową Bitfinex w 2016 roku, została dziś przeniesiona w tajemniczy sposób, wywołując nowe spekulacje na temat tożsamości hakerów stojących za kradzieżą.

Twitterowy profil zajmujący się śledzeniem transakcji – Whale-alert.io, opublikował dowody relokacji nieco ponad 2550 BTC (równowartość około 28 milionów dolarów w momencie pisania tego artykułu). W serii transferów rozpoczynających się o 12:41 ET w poniedziałek, fundusze zostały przeniesione w dziewięciu transakcjach, z portfela, który wcześniej przechowywał bitcoiny skradzione podczas ataku hakerów z giełdy Bitfinex.

Whale_Alert odnotował także transfery dokonane dziś rano. Środki były przenoszone przez cały dzień i o 19:47 UTC przesłane zostało już 299,99 BTC (3,2 mln dolarów)

Bitfinex potwierdził, że ruch ten nie ma nic wspólnego z działalnością firmy.

Atak hakerów na Bifinex w 2016 roku

Giełda została zhakowana w 2016 roku, a hakerom udało się ukraść 119 756 BTC, co w tym czasie było równowartością 72 mln dolarów, a obecnie odpowiada 1,3 mld dolarów, biorąc pod uwagę inflację w cenach BTC.

Jeśli chodzi o sposób, w jaki doszło do ataku i tożsamość samych hakerów, jest to nadal jedna wielka niewiadoma. Wszystko, co wiemy, to fakt, że konta użytkowników Bitfinexu zostały w jakiś sposób naruszone, a sama giełda oddała użytkownikom część strat, uzupełniając ich salda do 36% wartości. Bitfinex obiecał klientom, że otrzymają pełny zwrot pieniędzy i przyznał im tokeny o nazwie BFX, w wysokości odpowiadającej dokładnej kwocie, która znajdowała się na ich kontach. Firmie udało się już odkupić wszystkie tokeny i zwrócić użytkownikom pełną należność.

Pomimo wysiłków organów ścigania, zdecydowana większość skradzionych BTC nadal nie została odnaleziona, jednak środki zostały wysłane na tysiące nowych adresów i pozostawały nietknięte przez prawie trzy lata. Po tym ataku na Bitfinex, władze USA zdołały odzyskać mniej niż 23 BTC o wartości około 250 000 dolarów.

bitfinex logoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.