Gucci zaakceptuje płatności w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Gucci zaakceptuje płatności w kryptowalutach

Anna Sutowicz
Gucci zacznie akceptować płatności w BTC

Wiele wskazuje na to, że luksusowy dom mody Gucci kontynuuje eksperymenty z branżą krypto. Tym razem, zamierza zaakceptować w swoich sklepach płatności w kryptowalutach.


Bitcoinem zapłacisz w sklepie Gucci

Kultowa marka modowa Gucci jeszcze w tym miesiącu zamierza zaakceptować płatność w kryptowalutach w niektórych swoich lokalizacjach w USA. Sklepy zaakceptują różne waluty cyfrowe, w tym m.in. płatności: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Wrapped Bitcoin (wBTC), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB) i Dogecoin (DOGE).

Jak podaje Vogue Business, płatności w sklepach będą odbywać się z wykorzystaniem kodu QR, który klienci będą mogli zeskanować za pomocą portfela kryptograficznego. Wśród pierwszych lokalizacji sklepów Gucci, które zaakceptują kryptowaluty znajdzie się: Rodeo Drive w Los Angeles, Wooster Street w Nowym Jorku, Miami Design District, The Shops at Crystals w Las Vegas i Phipps Plaza w Atlancie.

Gucci w świecie metaverse

To nie jedyny eksperyment włoskiej marki odzieżowej z wirtualnym światem. Na początku roku dom mody Gucci wkroczył do metaverse i dokonał zakupu wirtualnej ziemi w zdecentralizowanej grze blockchain The Sandbox. Zamiarem jest zbudowanie wirtualnego „Gucci Vault” dla NFT o tematyce Gucci. Do kultowej marki w tej nowej rzeczywistości dołączają linie ubrań Dolce & Gabbana, Vans, Adidas, Nike i Balenciaga.

By odpowiednio przygotować się do tego nowego przedsięwzięcia, Marco Bizzarri, prezes i dyrektor generalny Gucci deklaruje, że jeszcze ​​przed uruchomieniem programu zapewni swoim pracownikom odpowiednie szkolenia w zakresie kryptowalut i NFT:

Gucci zawsze stara się wykorzystywać nowe technologie, gdy mogą one zapewnić naszym klientom lepsze wrażenia. Teraz, gdy jesteśmy w stanie zintegrować kryptowaluty z naszym systemem płatności, jest to naturalna ewolucja dla tych klientów, którzy chcieliby mieć dostęp do tej opcji.

Kilku innych luksusowych sprzedawców detalicznych już wcześniej zaczęło testować płatności kryptograficzne. Na przykład marka Off-White w swoich flagowych sklepach w Paryżu, Londynie i Mediolanie zaczęła przyjmować płatności, m.in. BTC, EHT i USD Coin.

Gucci zacznie akceptować płatności w BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.