Grayscale zatrudnia byłego prawnika Sądu Najwyższego Obamy, by naciskać na SEC | Wiadomości | CrypS.

Grayscale zatrudnia byłego prawnika Sądu Najwyższego Obamy, by naciskać na SEC

Anna Sutowicz
grayscale

Grayscale wzmacnia swój zespół prawny niewiele przed decyzją Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Firma zatrudnia byłego Radcę Generalnego Donalda B. Verrilli Jr., by wspomógł ją w wymuszeniu zatwierdzenia Bitcoin ETF.


Gigant inwestycyjny Grayscale Investments zatrudnił amerykańskiego radcę prawnego w ramach przygotowań do potencjalnego sporu prawnego z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Spółka czeka na decyzję SEC w sprawie przekształcenia swojego sztandarowego funduszu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) o wartości 19,8 miliardów dolarów w ETF od czasu złożenia wniosku do regulatora, tj. od 19 października 2021 roku.

Verrilli Jr. to były prawnik Obamy

Rzecznik Grayscale opisał Verrilli jako jednego z najbardziej doświadczonych prawników w kraju, z głębokim zrozumieniem teorii prawa, procedury administracyjnej i praktycznych spraw związanych z pracą z wymiarem sprawiedliwości. Podkreślił również długie doświadczenie Verrilli przed Sądem Najwyższym:

Najważniejsze jest, że Grayscale ma najsilniejsze prawnicze umysły pracujące nad naszą aplikacją, aby przekonwertować GBTC na ETF i jesteśmy podekscytowani, że Verrilli dołączy do naszego wybitnego zespołu prawnego.

Verrilli wcześniej pracował jako radca prawny w USA w latach 2011-2016 pod administracją Baracka Obamy. W tym czasie Verrilli reprezentował stronę rządową w dziesiątkach spraw. Teraz ma pracować jako dodatkowy doradca dla Grayscale. 

To mocne posunięcie

Dyrektor do spraw polityki w grupie wsparcia krypto Blockchain Association, Jake Chervinsky, powiedział, że dodanie takiej siły do zespołu prawnego Grayscale to „mocne posunięcie”. A SEC miałaby niewielkie szanse na przetrwanie tego wyzwania prawnego, jeżeli teraz zdecydowałaby się na odmowę zatwierdzenia.

Decyzja już tak blisko

Ruch ten ma miejsce, gdy zbliża się data 6 lipca 2022, czyli ostatecznego terminu, w którym Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma podjąć decyzję w sprawie wniosku Grayscale o przekształcenie GBTC w spot bitcoin ETF. Regulator wielokrotnie przesuwał termin podjęcia decyzji w grudniu i w lutym.

grayscalereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.