Grayscale uruchamia fundusz smart kontraktów wykluczający Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Grayscale uruchamia fundusz smart kontraktów wykluczający Ethereum

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Grayscale zamknął część funduszy kryptowalutowych

Grayscale – popularny zarządca aktywów kryptowalutowych – uruchomił fundusz Grayscale Smart Contract Platform Ex-Ethereum Fund. Obejmuje on ekspozycję na różne kryptowaluty, które zasilają główne sieci smart kontraktów poza Ethereum.

Inwestowanie w smart kontrakty

Jak ogłosił Grayscale w komunikacie prasowym we wtorek, fundusz jest 18. produktem inwestycyjnym firmy i trzecią ofertą zdywersyfikowanych funduszy. Dostosowuje on swoją ekspozycję na różne kryptowaluty za pomocą ważonego kapitałem rynkowym indeksu Smart Contract Platform Select Ex ETH Index od CoinDesk.

Na dzień 16 marca fundusz składał się z 24,6% ADA, 24,27% SOL, 16,96% AVAX, 16,16% DOT, 9,65% MATIC, 4,27% ALGO i 4,06% XLM. Opiera się to na wynikach każdej z kryptowalut, choć BNB i LUNA są wyraźnie pominięte.

Platformy inteligentnych kontraktów to blockchainy, na których użytkownicy mogą tworzyć open-source’owe, samowykonujące się kody, by przeprowadzać bardziej kreatywne i złożone transakcje. Pozwala to na budowanie różnych zdecentralizowanych aplikacji (DApps) w sieciach kryptowalutowych, z których popularnym podzbiorem są zdecentralizowane finanse (DeFi).

Zróżnicowany produkt

Odnosząc się do funduszu, dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein powiedział, że wraz z rozwojem kryptowalut, coraz więcej inwestorów poszukuje zdywersyfikowanej ekspozycji na rynek kryptowalut.

Technologia smart kontraktów ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarki cyfrowej, ale wciąż jest za wcześnie, by stwierdzić, która platforma zwycięży. Piękno naszego funduszu polega na tym, że inwestorzy nie muszą wybierać jednego zwycięzcy, a zamiast tego mogą uzyskać dostęp do rozwoju ekosystemu platform smart kontraktów poprzez pojedynczy wehikuł inwestycyjny.

Osobowość telewizyjna i biznesmen Kevin O’Leary również podkreślił znaczenie dywersyfikacji w kryptowalutach. Cyfrowe aktywa stanowią obecnie 20% jego majątku.

Warto zauważyć, że kryptowaluty pozostają bardzo mocno skorelowane cenowo, co sprawia, że korzyści z dywersyfikacji są w tej chwili niewielkie. Dla przykładu, według CoinMetrics korelacja między BTC i ETH wynosi obecnie 0,89.

Grayscale zamknął część funduszy kryptowalutowychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.