Google stworzy usługi dla deweloperów blockchaina | Wiadomości | CrypS.

Google stworzy usługi dla deweloperów blockchaina

Zerelik Maciej
google blockchain

Google Cloud powołuje zespół, którego zadaniem jest tworzenie usług dla programistów zajmujących się aplikacjami opartymi na technologii blockchain. Informację tę podał serwis CNBC, powołując się na wiceprezesa Google Cloud, Amita Zaveri.


W wiadomości e-mail do pracowników Zaveri napisał:

Podczas gdy świat dopiero zaczyna przyjmować Web 3.0, ten rynek już teraz wykazuje ogromny potencjał. Wielu klientów prosi nas o zwiększenie wsparcia dla sektora i technologii kryptowalut.

Według prezesa, Google planuje zaoferować klientom korporacyjnym usługi backend, które zapewnią dostęp do technologii DLT. Firma nie chce jednak „bezpośrednio uczestniczyć w świecie kryptowalut”.

Zaveri wyjaśnił, że Google opracuje system, który uprości proces tworzenia i uruchamiania węzłów blockchain do zatwierdzania i rejestrowania transakcji. Dodał też, że narzędzie to można wykorzystać w środowiskach obliczeniowych innych firm, takich jak Amazon Web Services.

Przypomnijmy, że w styczniu 2022 roku Google zatrudnił byłego szefa PayPal Arnolda Goldberga, aby ponownie uruchomić swój dział płatności. Nominacja ta wpisuje się w szerszą strategię firmy polegającą na łączeniu się z wieloma usługami finansowymi, w tym z tymi, które koncentrują się na kryptowalutach.

google blockchain
reklama
reklama