Google stworzy usługi dla deweloperów blockchaina | Wiadomości | CrypS.

Google stworzy usługi dla deweloperów blockchaina

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
google blockchain

Google Cloud powołuje zespół, którego zadaniem jest tworzenie usług dla programistów zajmujących się aplikacjami opartymi na technologii blockchain. Informację tę podał serwis CNBC, powołując się na wiceprezesa Google Cloud, Amita Zaveri.


W wiadomości e-mail do pracowników Zaveri napisał:

Podczas gdy świat dopiero zaczyna przyjmować Web 3.0, ten rynek już teraz wykazuje ogromny potencjał. Wielu klientów prosi nas o zwiększenie wsparcia dla sektora i technologii kryptowalut.

Według prezesa, Google planuje zaoferować klientom korporacyjnym usługi backend, które zapewnią dostęp do technologii DLT. Firma nie chce jednak “bezpośrednio uczestniczyć w świecie kryptowalut”.

Zaveri wyjaśnił, że Google opracuje system, który uprości proces tworzenia i uruchamiania węzłów blockchain do zatwierdzania i rejestrowania transakcji. Dodał też, że narzędzie to można wykorzystać w środowiskach obliczeniowych innych firm, takich jak Amazon Web Services.

Przypomnijmy, że w styczniu 2022 roku Google zatrudnił byłego szefa PayPal Arnolda Goldberga, aby ponownie uruchomić swój dział płatności. Nominacja ta wpisuje się w szerszą strategię firmy polegającą na łączeniu się z wieloma usługami finansowymi, w tym z tymi, które koncentrują się na kryptowalutach.

google blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.