Google blokuje 49 fałszywych rozszerzeń do Chrome | Wiadomości | CrypS.

Google blokuje 49 fałszywych rozszerzeń do Chrome

Mariusz Przepiórka
szkodliwe reklamy, malware

Firma Google usunęła ze swojego sklepu internetowego 49 złośliwych rozszerzeń do przeglądarki Chrome. Rozszerzenia te służyły ich autorom do kradzieży kluczowych informacji związanych z portfelami kryptowalutowymi użytkowników przeglądarki.

Dyrektor ds. bezpieczeństwa w MyCrypto Harry Denley ujawnił, że rozszerzenia przeglądarki podszywały się pod znane aplikacje i portfele kryptowalutowe. Najpopularniejsze z nich to Ledger, Trezor, Jaxx, Electrum, MyEtherWallet, MetaMask, Exodus i KeepKey. Łupem złodziei mogły paść prywatne klucze do portfeli kryptowalutowych, frazy mnemoniczne i inne tajne informacje.

Doniesienia medialne wskazują, że wszystkie podejrzane rozszerzenia były udostępnione przez jedną osobę lub grupę wywodzącą się prawdopodobnie z Rosji. Co ciekawe, napastnicy nie przejmowali danych natychmiast po instalacji rozszerzenia. Zdaniem Denleya może to świadczyć o tym, że napastnik albo czekał na portfele z większą zawartością, albo doskonalił jeszcze proces automatyzacji kradzieży. Sprawca pozostaje niezidentyfikowany, dlatego ryzyko pojawienia się kolejnych fałszywych aplikacji jest dość duże.

szkodliwe reklamy, malware
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.