Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej

Konrad Juszczyk
Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej

Bank inwestycyjny Goldman Sachs przygotowuje się do udostępnienia swoim klientom aktywów cyfrowych w drugim kwartale 2021 roku. Z tego powodu postanowił wesprzeć firmę kładącą cegiełkę w kierunku adopcji kryptografii wśród dużych graczy.

15 milionów dolarów w finansowaniu dla Coin Metrics

Coin Metrics zostało założone w 2017 roku jako projekt open-source, a dziś dostarcza dane sieciowe, dane rynkowe, indeksy i rozwiązania dotyczące ryzyka sieciowego najbardziej prestiżowym instytucjom zajmującym się kryptowalutami. Firma ta zebrała 15 milionów dolarów w rundzie finansowania serii B. W dzisiejszym ogłoszeniu Coin Metrics powiedziało, że Goldman Sachs, BlockFi, Castle Island Ventures, Avon Ventures i inni przekazali firmie analitycznej łącznie 15 mln USD, aby „przyspieszyć globalną ekspansję firmy”, a także dotrzeć do większej liczby miejsc na rynku kryptowalut.

Dane mają kluczowe znaczenie dla powszechnego przyjęcia kryptowalut przez tradycyjnych inwestorów i podmioty świadczące usługi finansowe. – powiedział Mathew McDermott, dyrektor ds. aktywów cyfrowych w Goldman Sachs

Coin Metrics zinstytucjonalizował swoją ofertę danych rynkowych w ciągu ostatnich 18 miesięcy, tworząc infrastrukturę spełniającą potrzeby najbardziej wymagających organizacji. Ich oferta indeksowa, która wykorzystuje elementy oferty rynkowej i danych sieciowych, została przyjęta przez jedne z największych nazw w branży, w tym Fidelity Investments, Osprey Funds i BlockFi.

Rosnąca adopcja kryptowalut

Według Bloomberga większość dużych banków do tej pory pozostawała na uboczu, jednak obecna hossa bardzo różni się od poprzedniej, przyciągając instytucje. Klienci banków domagają się o ekspozycję na aktywa cyfrowe, chcąc mieć dostęp do rynku o wartości prawie 2,4 biliona dolarów.

Tim Rice, CEO Coin Metrics stwierdził, że popyt klientów w końcu przyciąga duże banki, dodając: Posiadanie marki, takiej jak Goldman Sachs jako inwestora i klienta, jest ważne nie tylko dla Coin Metrics, ale także dla całej branży.

Goldman Sachs zaczął wspierać firmy i innowacje finansowe w obszarze kryptowalut, od momentu, w którym zauważył potencjał aktywów cyfrowych. W zeszłym tygodniu firma zidentyfikowała 19 akcji firm kryptograficznych, które osiągnęły lepsze wyniki niż te z S&P 500. Warto podkreślić, że gigant finansowy przygotowuje się również do udostępnienia swoim klientom możliwości zainwestowania w Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty już w drugim kwartale 2021 roku.

Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznejreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.