Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej

Konrad Juszczyk
Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej Kryptowaluty

Bank inwestycyjny Goldman Sachs przygotowuje się do udostępnienia swoim klientom aktywów cyfrowych w drugim kwartale 2021 roku. Z tego powodu postanowił wesprzeć firmę kładącą cegiełkę w kierunku adopcji kryptografii wśród dużych graczy.

15 milionów dolarów w finansowaniu dla Coin Metrics

Coin Metrics zostało założone w 2017 roku jako projekt open-source, a dziś dostarcza dane sieciowe, dane rynkowe, indeksy i rozwiązania dotyczące ryzyka sieciowego najbardziej prestiżowym instytucjom zajmującym się kryptowalutami. Firma ta zebrała 15 milionów dolarów w rundzie finansowania serii B. W dzisiejszym ogłoszeniu Coin Metrics powiedziało, że Goldman Sachs, BlockFi, Castle Island Ventures, Avon Ventures i inni przekazali firmie analitycznej łącznie 15 mln USD, aby „przyspieszyć globalną ekspansję firmy”, a także dotrzeć do większej liczby miejsc na rynku kryptowalut.

Dane mają kluczowe znaczenie dla powszechnego przyjęcia kryptowalut przez tradycyjnych inwestorów i podmioty świadczące usługi finansowe. – powiedział Mathew McDermott, dyrektor ds. aktywów cyfrowych w Goldman Sachs

Coin Metrics zinstytucjonalizował swoją ofertę danych rynkowych w ciągu ostatnich 18 miesięcy, tworząc infrastrukturę spełniającą potrzeby najbardziej wymagających organizacji. Ich oferta indeksowa, która wykorzystuje elementy oferty rynkowej i danych sieciowych, została przyjęta przez jedne z największych nazw w branży, w tym Fidelity Investments, Osprey Funds i BlockFi.

Rosnąca adopcja kryptowalut

Według Bloomberga większość dużych banków do tej pory pozostawała na uboczu, jednak obecna hossa bardzo różni się od poprzedniej, przyciągając instytucje. Klienci banków domagają się o ekspozycję na aktywa cyfrowe, chcąc mieć dostęp do rynku o wartości prawie 2,4 biliona dolarów.

Tim Rice, CEO Coin Metrics stwierdził, że popyt klientów w końcu przyciąga duże banki, dodając: Posiadanie marki, takiej jak Goldman Sachs jako inwestora i klienta, jest ważne nie tylko dla Coin Metrics, ale także dla całej branży.

Goldman Sachs zaczął wspierać firmy i innowacje finansowe w obszarze kryptowalut, od momentu, w którym zauważył potencjał aktywów cyfrowych. W zeszłym tygodniu firma zidentyfikowała 19 akcji firm kryptograficznych, które osiągnęły lepsze wyniki niż te z S&P 500. Warto podkreślić, że gigant finansowy przygotowuje się również do udostępnienia swoim klientom btc/">możliwości zainwestowania w Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty już w drugim kwartale 2021 roku.

Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej