Goldman Sachs oferuje pierwszą pożyczkę zabezpieczoną bitcoinem | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs oferuje pierwszą pożyczkę zabezpieczoną bitcoinem

Mariusz Przepiórka
goldman sachs udzielił pierwszej pożyczki zabezpieczonej bitcoinem

Wall Street coraz bardziej zbliża się do kryptowalut. Jedną z takich oznak jest fakt, że firma Goldman Sachs zaoferowała swoją pierwszą pożyczkę zabezpieczoną bitcoinami. Informacje na ten temat podał serwis Bloomberg.


Udzielona pożyczka pozwoliła klientowi banku na wykorzystanie bitcoinów do zabezpieczenia pożyczki gotówkowej. W ramach tego rozwiązania posiadacz bitcoinów może otrzymać tradycyjną walutę – dolary amerykańskie – w zamian za udostępnienie bankowi swoich BTC jako zabezpieczenia.

W związku z tym, jeśli cena bitcoina spadnie, pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwiększenia zabezpieczenia. W przypadku, gdy pożyczkobiorca nie wniesie niezbędnego zabezpieczenia, grozi mu likwidacja. Bloomberg nie podał szczegółów pożyczki, ale rzecznik Goldman Sachs nazwał charakter pożyczki „interesującym” ze względu na jej strukturę i całodobowe zarządzanie ryzykiem.

Pożyczki zabezpieczone bitcoinami stały się ostatnio popularne wśród firm wydobywających bitcoiny, ponieważ podmioty, które uzyskują przychody w BTC, muszą również opłacać swoje koszty ogólne i operacyjne w dolarach amerykańskich lub innych walutach.

Rośnie popularność rynku kryptowalutowego

Goldman Sachs podąża teraz za innymi tradycyjnymi korporacjami finansowymi, w tym BlackRock, która uczestniczyła w wartej 400 mln USD rundzie finansowania emitenta stablecoinów USDC – firmy Circle.

W lutym firma Propy zrobiła furorę w Stanach Zjednoczonych po tym, jak sprzedała dom na Florydzie, który stał się pierwszym NFT opartym na nieruchomościach. Dom ten, położony w Tampie, został sprzedany za 653 163 USD (210 ETH).

W tym tygodniu platforma nieruchomości blockchain Propy ogłosiła, że klienci mogą teraz wystawiać swoje własne aktywa cyfrowe jako zabezpieczenie zakupu nieruchomości dokonywanego za pośrednictwem Abra Borrow, usługi udzielania pożyczek kryptowalutowych. Kryptowaluty, które są zastawiane na Abra, są następnie wykorzystywane do pożyczania dolarów amerykańskich, za które można kupować nieruchomości.

goldman sachs udzielił pierwszej pożyczki zabezpieczonej bitcoinemreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.