Goldman Sachs oferuje pierwszą pożyczkę zabezpieczoną bitcoinem | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs oferuje pierwszą pożyczkę zabezpieczoną bitcoinem

Mariusz Przepiórka
goldman sachs udzielił pierwszej pożyczki zabezpieczonej bitcoinem

Wall Street coraz bardziej zbliża się do kryptowalut. Jedną z takich oznak jest fakt, że firma Goldman Sachs zaoferowała swoją pierwszą pożyczkę zabezpieczoną bitcoinami. Informacje na ten temat podał serwis Bloomberg.


Udzielona pożyczka pozwoliła klientowi banku na wykorzystanie bitcoinów do zabezpieczenia pożyczki gotówkowej. W ramach tego rozwiązania posiadacz bitcoinów może otrzymać tradycyjną walutę – dolary amerykańskie – w zamian za udostępnienie bankowi swoich BTC jako zabezpieczenia.

W związku z tym, jeśli cena bitcoina spadnie, pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwiększenia zabezpieczenia. W przypadku, gdy pożyczkobiorca nie wniesie niezbędnego zabezpieczenia, grozi mu likwidacja. Bloomberg nie podał szczegółów pożyczki, ale rzecznik Goldman Sachs nazwał charakter pożyczki „interesującym” ze względu na jej strukturę i całodobowe zarządzanie ryzykiem.

Pożyczki zabezpieczone bitcoinami stały się ostatnio popularne wśród firm wydobywających bitcoiny, ponieważ podmioty, które uzyskują przychody w BTC, muszą również opłacać swoje koszty ogólne i operacyjne w dolarach amerykańskich lub innych walutach.

Rośnie popularność rynku kryptowalutowego

Goldman Sachs podąża teraz za innymi tradycyjnymi korporacjami finansowymi, w tym BlackRock, która uczestniczyła w wartej 400 mln USD rundzie finansowania emitenta stablecoinów USDC – firmy Circle.

W lutym firma Propy zrobiła furorę w Stanach Zjednoczonych po tym, jak sprzedała dom na Florydzie, który stał się pierwszym NFT opartym na nieruchomościach. Dom ten, położony w Tampie, został sprzedany za 653 163 USD (210 ETH).

W tym tygodniu platforma nieruchomości blockchain Propy ogłosiła, że klienci mogą teraz wystawiać swoje własne aktywa cyfrowe jako zabezpieczenie zakupu nieruchomości dokonywanego za pośrednictwem Abra Borrow, usługi udzielania pożyczek kryptowalutowych. Kryptowaluty, które są zastawiane na Abra, są następnie wykorzystywane do pożyczania dolarów amerykańskich, za które można kupować nieruchomości.

goldman sachs udzielił pierwszej pożyczki zabezpieczonej bitcoinem
reklama
reklama