Glenn Arcaro usłyszał wyrok w sprawie BitConnect | Wiadomości | CrypS.

Glenn Arcaro usłyszał wyrok w sprawie BitConnect

Redakcja
promotor bitconnect z australii stanie przed sądem

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała wyrok przeciwko Glennowi Arcaro – głównemu promotorowi scamu BitConnect. Według regulatora, promował on go wśród inwestorów detalicznych w Stanach Zjednoczonych. Do wabienia ofiar wykorzystywał swoją firmę Future Money Ltd.

SEC znów poluje

SEC opublikowała najnowsze ustalenia dotyczące BitConnect na swojej oficjalnej stronie internetowej. Agencja poinformowała tam, że The United States District Court for the Southern District of New York wydał wyrok wobec Glenna Arcaro.

Warto zauważyć, że wcześniej przyznał się on do winy za konspirację w celu popełnienia oszustwa telekomunikacyjnego. Sprawa miała związek z BitConnect – jednym z najbardziej kontrowersyjnych schematów Ponziego w świecie kryptowalut.

Pierwsza skarga SEC przeciwko Arcaro pojawiła się na początku września. Wtedy to organizacja złożyła pozew przeciwko założycielowi Satishowi Kumbhani oraz głównemu amerykańskiemu promotorowi (Glenn Arcaro) i powiązanej z nim firmie.

Komisja zarzuciła wszystkim stronom, że wyłudziły od inwestorów detalicznych około 2 miliardów dolarów poprzez “globalną nieuczciwą i niezarejestrowaną ofertę inwestycji w program dotyczący cyfrowych aktywów.”

Po wydaniu wyroków przeciwko oskarżonym, nakazano im zapłacić odsetki i karę cywilną w wysokości określonej przez sąd i potwierdzonej przez SEC.

Saga BitConnect z SEC

Regulator poluje na współpracowników BitConnect od dłuższego czasu. Już wtedy złożył pozew przeciwko pięciu osobom związanym z projektem piramidowym za promowanie i sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Mianowicie byli to Trevon Brown (a.k.a. Trevon James), Craig Grant, Ryan Maasen, Michael Noble (a.k.a. Michael Crypto) i Joshua Jeppesen. Komisja oświadczyła wówczas:

Będziemy dążyć do pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy nielegalnie czerpią zyski z kapitalizowania zainteresowania społeczeństwa cyfrowymi aktywami.

Kilka miesięcy później agencja zawarła ugodę z trzema promotorami BitConnect, którzy musieli zapłacić ponad 12 milionów dolarów w bitcoinach i walutach fiat. Osobami tymi byli Joshua Jeppesen, Michael Noble i Laura Mascola.

Zgodnie z umową, pierwszy z nich został obciążony około 3 milionami dolarów odszkodowania i odsetek wstępnych, 190 Bitcoinów odszkodowania i 150 000 dolarów kary. Musiał również zapewnić dostęp do swojego portfela BTC.

promotor bitconnect z australii stanie przed sądemreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.