Giełda z Hongkongu zawiesza wypłaty po aresztowaniu współzałożyciela | Wiadomości | CrypS.

Giełda z Hongkongu zawiesza wypłaty po aresztowaniu współzałożyciela

Michał Misiura
dyrektor huobi na celowniku chinskiej policji?

Dyrektor generalny hongkońskiej giełdy kryptowalut Global poinformował o aresztowaniu jej współzałożyciela. Zatrzymany posiadał większość kluczy prywatnych platformy, która musiała zawiesić wypłaty. 

Problemy giełdy Global stanowią powtórkę z niedawnej historii OKEx, które musiało zawiesić wypłaty po zatrzymaniu kluczowego udziałowca. Jak widać nie wszystkie firmy z branży wyciągnęły z niej jednak wnioski. Aresztowany przez władze współzałożyciel Global miał zostać zabrany na 15 dni w związku z trwającym śledztwem. Giełda przyznaje jednak, że nie wie kiedy wróci.

Zatrzymany posiada klucze prywatne do większości zimnych portfeli platformy, natomiast środki na gorących wyczerpały się i nie mogą dłużej obsługiwać wypłat. Oprócz ich zawieszenia, giełda zdecydowała także o przerwaniu handlu OTC, tłumacząc się niepewnością regulacyjną.

Według oficjalnego oświadczenia Global, współzałożyciel giełdy miał otrzymywać pieniądze pochodzące z nielegalnych źródeł.

Oszustwo przy wyjściu?

Jak donosi chiński dziennikarz Colin Wu, część użytkowników platformy uważa, że problemy współzałożyciela giełdy zostały wymyślone, aby ich okraść. Z drugiej strony jego aresztowanie wpisuje się w działania chińskich władz, które składały w ostatnim czasie wiele wizyt u osób związanych z lokalnymi giełdami kryptowalut. Najgłośniejszym przykładem, były wspominane już kłopoty giełdy OKEx, która zawiesiła wypłaty w związku z aresztowaniem jednego z posiadaczy kluczy prywatnych. Przerwa w obsłudze wychodzących zleceń trwała na niej od 16 października do 27 listopada. W podobnej sytuacji znalazła się również chińska giełda TokenBetter.

dyrektor huobi na celowniku chinskiej policji?
reklama
reklama