Giełda kryptowalut EQUOS.io zamierza wejść na NASDAQ | Wiadomości | CrypS.

Giełda kryptowalut EQUOS.io zamierza wejść na NASDAQ

Mariusz Przepiórka
pierwsza giełda kryptowalut wejdzie na nasdaq

Uruchomiona niedawno giełda kryptowalutowa EQUOS.io będzie pierwszą tego typu spółką notowaną na NASDAQ.

Operator platformy, zlokalizowana w Hongkongu spółka Diginex, ogłosiła we czwartek, że łączy EQUOS.io ze swą singapurską firmą 8i Enterprises Acquisition Corp – spółką celową poszukującą przejęcia (SPAC) notowaną na NASDAQ. SPAC to spółki fasadowe, które za pomocą środków uzyskanych w IPO nabywają firmy i wprowadzają je na giełdę „tylnymi drzwiami”.

CEO Diginex Richard Byworth w rozmowie z portalem CoinDesk wyjaśnił, że to szybszy sposób wejścia na giełdę. Po finalizacji przejęcia EQUOS.io będzie pierwszą giełdą kryptowalutową notowaną na giełdzie w USA. Zdaniem Bywortha ma do tego dojść już we wrześniu. EQUOS.io jest giełdą natawiona na klientów instytucjonalnych. Ambicją spółki jest rozwinięcie młodego rynku instrumentów pochodnych do rozmiarów tradycyjnych rynków finansowych.

Spółka Diginex planowała wejście na giełdę już wcześniej. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła przejęcie EQUOS.io już w lutym. Akcjonariusze mieli zatwierdzić te działania w głosowaniu zaplanowanym na 20 marca. Wówczas jednak indeks S&P spadł o 12,5% w ciągu jednego dnia i uznano, że nie jest to najlepszy moment na wejście na rynek.

Spółki kryptowalutowe ruszają na giełdy

EQUOS.io nie jest jedyną firmą kryptowalutową, która planuje wejście na giełdę. Ant Group w tym miesiącu zapowiedziała swoją obecność na giełdach w Hongkongu i Szanghaju. Spółka jest jednym z głównych emitentów cyfrowego juana w Chinach. Spekuluje się również, że giełda Coinbase zamierza wejść na giełdę w roku 2021. EQUOS.io ponownie uzyskała akceptację od SEC w czerwcu tego roku i nic już nie stoi na przeszkodzie przed wejściem na NASDAQ. Akcje spółki będą dostępne w USA, jednak sama giełda nie będzie prowadzić swej działalności na terenie tego kraju. Byworth przyznaje też, że głównym powodem wejścia na giełdę jest podniesienie wiarygodności i zaufania do prowadzonej przez niego firmy.

pierwsza giełda kryptowalut wejdzie na nasdaq
reklama
reklama