Coinbase przymierza się do wejścia na giełdę | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przymierza się do wejścia na giełdę

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinbase planuje debiut na parkiecie tradycyjnej giełdy

Według doniesień Agencji Reutera giełda Coinbase zamierza wejść na giełdę. Niewykluczone, że może do tego dojść jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku. Zdaniem Reutera giełda obecnie prowadzi poszukiwania zespołu prawnego, który pomoże jej w przygotowaniu niezbędnych dokumentów i złożeniu wniosku.

Aby wejście na giełdę było możliwe, Coinbase musi uzyskać zgodę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jeśli doniesienia medialne potwierdzą się i Coinbase rzeczywiście trafi na parkiet amerykańskiej giełdy, będzie pierwszą dużą giełdą kryptowalutową w publicznym obrocie. Agencja Reutera powołała się na trzy źródła związane z Coinbase. Na razie giełda nie informowała SEC o swoich planach, dlatego też przedstawiciele amerykańskiego regulatora odmówili skomentowania tej sprawy.

Dzień Inwestora Coinbase

Giełda zaplanowała też pierwszy w historii Dzień Inwestora. Wydarzenie online ma odbyć się 14 sierpnia. Nie wiadomo jednak czy ma ono cokolwiek wspólnego z opisywanym przez Reutera planem giełdowego debiutu. Rzecznik Coinbase potwierdził organizację spotkania, jednak podkreślił, że ma ono służyć lepszemu zrozumieniu kryptowalut i technologii blockchain. W przeszłości jednak wiele razy zdarzało się, że wydarzenie tego typu było również zwiastunem giełdowego debiutu.

Amerykański gigant

Aktualnie Coinbase jest wyceniana na ponad 8 mld USD. Czyni ją to jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Liczbę jej klientów w skali globalnej ocenia się na ponad 35 mln osób. Coinbase nie będzie jednak pierwszą spółką związaną z branżą kryptowalutową, która zadebiutuje na giełdzie. Niedawno w ramach Nasdaq swoje notowania na parkiet wprowadziła spółka Ebang zajmująca się produkcją sprzętu miningowego. Tam także notowana jest spółka Canaan Creative.

giełda kryptowalut coinbase planuje debiut na parkiecie tradycyjnej giełdyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.