Giełda Coinbase chwali się liczbą użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Giełda Coinbase chwali się liczbą użytkowników

Mariusz Przepiórka
coinbase wbtc

Giełda Coinbase opublikowała informację, w której podaje, że z jej usług korzysta obecnie ponad 35 mln użytkowników. Spółka obsługuje użytkowników z ponad 100 krajów i jest w tej chwili najpopularniejszą giełdą kryptowalutową na świecie. Amerykańska giełda z siedzibą w San Francisco zapewnia też, że jej baza klientów wciąż rośnie.

W porównaniu z poprzednim rokiem liczba klientów detalicznych i instytucjonalnych wzrosła o 5 mln. W lipcu ubiegłego roku Alistair Milne, CIO spółki Altana Digital Currency Fund, kryptowalutowego oddziału funduszu Altana Investments, udostępnił wykres pokazujący wzrost giełdy Coinbase rok do roku. Według tych danych, giełda zyskała 5 mln użytkowników w ciągu 10 miesięcy. Nie wiadomo jednak ilu z tych użytkowników działa aktywnie, a ile rachunków pozostaje „uśpionych”.

Raport giełdy Coinbase wskazuje również, że kryptowaluty w coraz większym stopniu są przyjmowane przez tradycyjny rynek finansowy. Spółka zauważa, że coraz więcej dużych i konserwatywnych inwestorów lokuje swoje środki w kryptowalutach, korzystając przy tym z usług Coinbase. To efekt szerokiej oferty giełdy, która dysponuje platformą Prime dla klientów instytucjonalnych i Coinbase Custody oferującą usługi powiernicze.

Rozwój protokołów DeFi

Coinbase w swym raporcie zauważa również szybki rozwój protokołów zdecentralizowanych finansów (DeFi), który w części jest napędzany przez giełdę. W ubiegłym miesiącu giełda włączyła do swej oferty czołowy token DeFi Compound. W grudniu ubiegłego roku Coinbase dała swym użytkownikom możliwość pozyskiwania DAI poprzez otwarcie Collateralized Debt Position (CDP) na platformie Maker. Zdaniem giełdy DeFi w długim okresie będą bardzo silne, jednak obecnie należy pamiętać, że to wciąż bardzo młody rynek. W swym raporcie spółka zapewnia też, że poprzez własne produkty i inwestycje będzie nadal działać na rzecz rozwoju protokołów DeFi.

coinbase wbtc
reklama
reklama