Gemini nawiązuje współpracę z Samsungiem | Wiadomości | CrypS.

Gemini nawiązuje współpracę z Samsungiem

Mariusz Przepiórka
geiłda kryptowalut gemini nawiązała współpracę z samsungiem

Amerykańska giełda kryptowalut Gemini poinformowała o rozpoczęciu współpracy z firmą Samsung Electronics. Celem partnerstwa jest integracja kryptowalutowego portfela Samsung Blockchain Wallet z mobilną aplikacją Gemini. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej giełdy, z usługi będą mogli korzystać klienci z USA i Kanady.

Gemini chwali się, że jest pierwszą amerykańską giełdą kryptowalut, która nawiązuje współpracę z Samsungiem. Samsung Blockchain Wallet to wygodny i bezpieczny portfel kryptowalutowy, który pozwala inwestorom na zarządzanie swoimi środkami za pomocą telefonu Samsung Galaxy obsługującego blockchain Samsunga. Łącząc portfel Samsung Blockchain Wallet z giełdą Gemini, klienci uzyskują możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut, przeglądania swoich rachunków giełdowych oraz przesyłania środków do zimnego portfela w usłudze powierniczej Gemini.

Tyler Winklevoss, współzałożyciel i CEO giełdy Gemini, w swym oświadczeniu wskazał również, że współpraca między obiema stronami zapewnia użytkownikom większe możliwości inwestycyjne, a jednocześnie daje im niezależność i chroni ich prywatność. Bracia Tyler i Cameron Winklevoss założyli Gemini w 2015 roku. Giełda ma siedzibę w Nowym Jorku i w ciągu zaledwie dwóch lat znalazła się na liście 20 giełd z najwyższym wolumenem obrotu bitcoinem na świecie. Platforma obsługuje BTC, ETH, BCH, LTC, ZEC i jedną walutę fiducjarną, czyli USD. Co ciekawe, giełda posiada także własnego stablecoina, Gemini Dollar (GUSD), opartego na amerykańskim dolarze.

geiłda kryptowalut gemini nawiązała współpracę z samsungiem
reklama
reklama