Garri Kasparow wypowiada się na temat bitcoina

Legendarny szachista Garri Kasparow wypowiada się na temat bitcoina

Anna Sutowicz
Garri Kasparow szachista o kryptowalutach

Rosyjski arcymistrz szachowy Garri Kasparow twierdzi, że kryptowaluty są przyszłością światowych finansów. Jest przekonany, że do końca tej dekady zastąpią amerykańskiego dolara.


Garri Kasparow, legendarny rosyjski szachista i ambasador Avast Security, w wywiadzie z Forbes poruszył temat bitcoina (BTC). Jego zdaniem rządzący są do niego negatywnie nastawieni, ponieważ obawiają się, że kryptowaluty pozbawią ich możliwości kontrolowania makroekonomii i kieszeni obywateli:

Drukują więcej pieniędzy i wiesz, nasze oszczędności są zdewaluowane. I nagle pojawia się coś, co jest oparte na matematyce, coś, co jest oparte na technologii, która oferuje równe szanse tobie, mnie i Warrenowi Buffettowi (…) I dlatego, kiedy patrzysz na dużych inwestorów i najwyższych urzędników państwowych, takich jak Fed, zawsze mają negatywne komentarze na temat bitcoina, ponieważ rozumieją, że odbiera im to władzę, władzę kontrolowania nie tylko makroekonomii, ale w zasadzie kontrolowania naszych kieszeni – powiedział w wywiadzie.

Kasparow twierdzi, że kryptowaluty zastąpią amerykańskiego dolara do końca tej dekady:

Czym jest dolar? Chodzi mi o to, że to znikająca gotówka. Mówimy o płatnościach online, płatnościach dokonywanych za pomocą kart kredytowych. Więc już idziemy w tym kierunku.

Garri Kasparow i NFT

Pod koniec 2021 roku Kasparow wydał serię niewymiennych tokenów (NFT). To obrazy przedstawiające najważniejsze momenty w jego karierze, np. słynny mecz szachowy, w którym zmierzył się z komputerem „Deep Blue” zaprojektowanym przez IBM.

Garri Kasparow szachista o kryptowalutachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.