GameStop uruchamia portfel kryptowalut i NFT | Wiadomości | CrypS.

GameStop uruchamia portfel kryptowalut i NFT

Michał Misiura
gamestop przedstawia swój portfel kryptowalut

Spółka z branży gier wideo GameStop (GME) ogłosiła uruchomienie niepowierniczego portfela do przechowywania kryptowalut i NFT. Jego wersja beta jest już dostępna do pobrania ze strony GameStop oraz Chrome Web Store. 


Zaprezentowany Portfel Ethereum, będący rozszerzeniem przeglądarki Google Chrom, umożliwi wysyłanie i odbieranie wirtualnych zasobów bez opuszczania przeglądarki – poinformowało GameStop. Niepowierniczość oznacza, że przechowywane w nim klucze będą znajdować się na urządzeniu użytkownika (to bezpieczniejsze rozwiązanie od hostowanych portfeli, gdzie klucze przechowuje dostawca usługi).

Portfel to element szerszej strategii GameStop, w której kolejnym kamieniem milowym ma być rynek NFT. W zeszłym roku spółka zaczęła koncentrować się na połączeniach pomiędzy światem gier komputerowych i technologią blockchain – m.in. poprzez niewymienne tokeny reprezentujące przedmioty zdobywane przez graczy.

Otwarcie platformy NFT GameStop ma nastąpić do końca lipca tego roku. Informacje na ten temat pojawiły raporcie spółki za IV kwartał 2021. Przy jej tworzeniu GME współpracuje z rozwiązaniem dla warstwy drugiej Ethereum – Immutable X. Obie firmy utworzyły także fundusz o wartości 100 milionów dolarów, który zostanie przeznaczony na wsparcie twórców NFT z przestrzeni gier komputerowych.

gamestop przedstawia swój portfel kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.