NEAR Protocol uruchomił stablecoina USN na testnecie | Wiadomości | CrypS.

NEAR Protocol uruchomił stablecoina USN na testnecie

Zerelik Maciej
near protocol

NEAR Protocol może wkrótce uruchomić swój własny stablecoin, aby konkurować z UST Terry. Spekulacje związane z tą wiadomością wydają się przybliżać NEAR do kluczowego poziomu oporu, którego przełamanie może spowodować, że token wejdzie na nieznane terytorium.


Protokół NEAR wydaje się nabierać rozpędu. Wkrótce może zwiększyć się bowiem użyteczność sieci. Wśród entuzjastów kryptowalut narastają spekulacje na temat wprowadzenia na rynek stablecoina opartego na tym blockchainie. Nazywa się on USN i mówi się, że mógłby działać na podobnej zasadzie jak UST Terra.

Tokeny NEAR byłyby spalane, gdy użytkownicy chcieliby wybić stablecoina, aby zwiększyć na nie popyt. Według założyciela Crypto Insiders, Zorana Kole, USN mógłby również oferować roczny zwrot w wysokości około 20%.

USN został niedawno uruchomiony w publicznej sieci testowej NEAR. To właśnie to wydarzenie wywołało poruszenie wśród społeczności. Póki co nie pojawiły się jednak żadne oficjalne informacje na temat daty premiery USN.

near

Zainteresowanie VC

Bastion, największy protokół w Near, zamknął rundę finansowania serii A o wartości 9 milionów dolarów. Inwestycja ta wskazuje rosnące zainteresowanie firm venture capital ekosystemem Near.

Rundę poprowadziła Three Arrows Capital, przy udziale FTX Ventures, Jump Crypto, Jane Street, Crypto.com Capital, Spartan Group, CMS i Hypersphere. Bastion nie ujawnił informacji dot. wartości tej konkretnej rundy.

Bastion jest protokołem pożyczkowym, kredytowym i wymiany zbudowanym na Aurora, warstwie kompatybilnej z Ethereum, stanowiącej część łańcucha Near.

W środę wieczorem Bastion ogłosił, że wprowadzi na rynek swój token zarządzający BSTN, a handel nim rozpocznie się na zdecentralizowanej giełdzi Trisolaris w czwartek o 23:59 UTC. Wprowadzenie tokena na rynek wyceni protokół na 180 milionów dolarów.

near protocol
reklama
reklama