Firma ubezpieczeniowa Mass Mutual zainwestowała 100 mln USD w BTC | Wiadomości | CrypS.

Firma ubezpieczeniowa Mass Mutual zainwestowała 100 mln USD w BTC

Konrad Juszczyk
Mass Mutual inwestuj 100 milionów dolarów w BTC

Firma ubezpieczeniowa Massachusetts Mutual Life Insurance Co. obsługująca pięć milionów klientów, zainwestowała 100 milionów dolarów w bitcoiny (BTC).

Wejście dużych graczy do gry

Informacja o wielkiej inwestycji giganta ubezpieczeniowego została ogłoszona przez firmę zarządzającą funduszami kryptowalut New York Digital Investment Group (NYDIG). MassMutual of Massachusetts działa na rynku od 1851 roku i kontroluje ponad 235 miliardów dolarów na kontach ubezpieczeniowych.

Firma ubezpieczeniowa nabyła również 5 milionów dolarów udziałów w NYDIG. Tim Corbett, dyrektor ds. Inwestycji w MassMutual, powiedział, że obie transakcje przyniosą klientom trwałą wartość. Wcześniej NYDIG zebrał 105 milionów dolarów od 15 inwestorów do NYDIG Institutional Bitcoin Fund. W październiku jej spółka-matka, Stone Ridge Holdings Group, dodała do swojego bilansu 10000 BTC ($...).

Skąd ten wybór?

Nie wyjaśniając konkretnie, dlaczego firma postrzega bitcoin (BTC) jako rozsądną inwestycję, MassMutual powiedział Wall Street Journal, że szuka znaczącej ekspozycji na świat cyfrowych inwestycji. Według wielu ekspertów z branży finansów jednym z głównych czynników zakupu największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej był wzrost inflacji dolara.

Zakład MassMutual posiada konto inwestycyjne o wartości 235 miliardów dolarów, dlatego inwestycja 100 milionów nie była nawet 0,5% portfela giganta finansowego. Firma z reputacją i 169-letnim doświadczeniem może mieć ogromny wpływ na zwiększenie zainteresowania bitcoinem wśród inwestorów instytucjonalnych.

Mass Mutual inwestuj 100 milionów dolarów w BTCreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.