Elon Musk zmienia zdjęcie profilowe na Twitterze i wpływa na kurs APE | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk zmienia zdjęcie profilowe na Twitterze i wpływa na kurs APE

Mariusz Przepiórka
Elon Musk troluje BAYC cena ApeCoin rośnie i spada

Wartość ApeCoin (APE), natywnego tokena ekosystemu Bored Ape Yacht Club, wzrosła, a następnie spadła podczas europejskiej sesji giełdowej po tym, gdy założyciel Tesli Elon Musk opublikował na swoim profilu na Twitterze obrazek przedstawiający znudzone małpy.


Token APE, używany do głosowania w sprawie decyzji społeczności i innych usług w popularnym ekosystemie Bored Ape Yacht Club (BAYC), osiągnął po publikacji wpisu poziom 17,60 USD z porannego poziomu otwarcia wynoszącego 14,40 USD. Po kolejnym wpisie Muska – „seems kinda fungible” (wygląda na wymienialny) – wartość tokena spadła do poziomu 15,90 USD.

Dzisiejszy wykres ApeCoin
Dzisiejszy wykres ApeCoin

Kolaż opublikowany przez Muska został stworzony przez dom aukcyjny Sotheby’s na potrzeby zeszłorocznej aukcji 101 Znudzonych Małp. Wiceprezes Sotheby’s ds. sztuki cyfrowej Michael Bouhanna potwierdził to dzisiaj w swoim tweecie.

Musk będzie rządził Twitterem

Musk jest znanym zwolennikiem dogecoina (DOGE) i już wcześniej wspierał rozwój i przyjęcie tego memicznego tokena. Wcześniej stwierdził, że zdjęcia profilowe na Twitterze przedstawiające czyjeś niezbywalne tokeny (NFT) są „irytujące”.

Musk, który niedawno uzgodnił zakup całego Twittera, napisał we wtorek w tweecie, że korzystanie z serwisu społecznościowego przez użytkowników komercyjnych i rządowych może wiązać się z kosztami. Wielu celebrytów zamieściło zdjęcia Znudzonych Małp jako swoje zdjęcia profilowe na Twitterze, co przyczyniło się do dużej popularności kolekcji NFT. Na tej liście znajdują się min. gwiazda koszykówki Stephen Curry i muzyk Steve Aoki.

Elon Musk troluje BAYC cena ApeCoin rośnie i spadareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.