Elon Musk zmienia zdjęcie profilowe na Twitterze i wpływa na kurs APE | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk zmienia zdjęcie profilowe na Twitterze i wpływa na kurs APE

Mariusz Przepiórka
Elon Musk troluje BAYC cena ApeCoin rośnie i spada

Wartość ApeCoin (APE), natywnego tokena ekosystemu Bored Ape Yacht Club, wzrosła, a następnie spadła podczas europejskiej sesji giełdowej po tym, gdy założyciel Tesli Elon Musk opublikował na swoim profilu na Twitterze obrazek przedstawiający znudzone małpy.


Token APE, używany do głosowania w sprawie decyzji społeczności i innych usług w popularnym ekosystemie Bored Ape Yacht Club (BAYC), osiągnął po publikacji wpisu poziom 17,60 USD z porannego poziomu otwarcia wynoszącego 14,40 USD. Po kolejnym wpisie Muska – „seems kinda fungible” (wygląda na wymienialny) – wartość tokena spadła do poziomu 15,90 USD.

Dzisiejszy wykres ApeCoin
Dzisiejszy wykres ApeCoin

Kolaż opublikowany przez Muska został stworzony przez dom aukcyjny Sotheby’s na potrzeby zeszłorocznej aukcji 101 Znudzonych Małp. Wiceprezes Sotheby’s ds. sztuki cyfrowej Michael Bouhanna potwierdził to dzisiaj w swoim tweecie.

Musk będzie rządził Twitterem

Musk jest znanym zwolennikiem dogecoina (DOGE) i już wcześniej wspierał rozwój i przyjęcie tego memicznego tokena. Wcześniej stwierdził, że zdjęcia profilowe na Twitterze przedstawiające czyjeś niezbywalne tokeny (NFT) są „irytujące”.

Musk, który niedawno uzgodnił zakup całego Twittera, napisał we wtorek w tweecie, że korzystanie z serwisu społecznościowego przez użytkowników komercyjnych i rządowych może wiązać się z kosztami. Wielu celebrytów zamieściło zdjęcia Znudzonych Małp jako swoje zdjęcia profilowe na Twitterze, co przyczyniło się do dużej popularności kolekcji NFT. Na tej liście znajdują się min. gwiazda koszykówki Stephen Curry i muzyk Steve Aoki.

Elon Musk troluje BAYC cena ApeCoin rośnie i spada
reklama
reklama