Elon Musk stworzył utwór muzyczny i sprzedaje go jako NFT | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk stworzył utwór muzyczny i sprzedaje go jako NFT

Mariusz Przepiórka
Elon Musk stworzył utwór muzyczny i sprzedaje go jako NFT

Elon Musk dołącza do gorączki złota związanej z tokenami NFT. Szef Tesli robi to w nietypowy sposób: sprzedając nowy utwór muzyczny poświęcony NFT, który najwyraźniej sam wyprodukował, jako NFT.

NFT od Elona Muska

Szef Tesli nie zamieścił linku do NFT, więc nie jest jasne, czy jest on już dostępny, czy też Musk planuje rozpocząć sprzedaż w późniejszym terminie. Nie jest również jasne, na jakiej platformie Musk zamierza sprzedawać NFT. Wiadomo jednak, jak wygląda dzieło sztuki filantropa.


Elon zamieścił tweeta wczoraj, w którym napisał, że sprzedaje piosenkę o NFT jako NFT. Do tweeta dołączył również swój utwór. „Teledysk” pokazuje słowa „Vanity Trophy” krążące wokół złotej kuli przymocowanej do szczytu trofeum z napisem „HODL”, który jest swoistym wyrażeniem poparcia dla branży kryptowalutowej, ponieważ uważa się, że zachęca do niesprzedawania tokenów. Warto przypomnieć, że Musk jest wielkim zwolennikiem bitcoina. Tesla zainwestowała w zeszłym miesiącu 1,5 mld USD w tę kryptowalutę i planuje w przyszłości akceptować ją jako formę płatności za swoje pojazdy elektryczne.

Rynek NFT coraz popularniejszy

Rynek tokenów NFT, których autentyczność opiera się na blockchainie, w ostatnim czasie znacznie zyskał na popularności. Warto przypomnieć, że z rynkiem tym związana jest również partnerka Elona Muska, która w lutym sprzedała swoje animacje cyfrowe za kwotę przekraczającą 6 mln USD. Rekordową sprzedaż niewymiennych tokenów zanotowano 11 marca, kiedy to za kwotę 69,3 mln USD sprzedano pracę „Everydays: the First 5000 Days”, która jest kolażem stworzonym z 5 tysięcy obrazków artysty, znanego pod pseudonimem Beeple. Znaczący wzrost rynku NFT rozpoczął się w ubiegłym roku, kiedy to jego wartość szacowano na co najmniej 338 mln USD. W bieżącym roku wzrost jest jeszcze dynamiczniejszy, a w samym tylko lutym wartość rynku NFT przekroczyła 86 mln USD.

Elon Musk stworzył utwór muzyczny i sprzedaje go jako NFT
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.