Elon Musk i założyciel Dogecoina pokłócili się na Twitterze | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk i założyciel Dogecoina pokłócili się na Twitterze

Zerelik Maciej
elon musk twitter

Współzałożyciel Dogecoina, Jackson Palmer został skrytykowany przez Elona Muska, którego dzień wcześniej nazwał oszustem.


We wczorajszym wywiadzie Palmer opowiedział, jak kilka lat temu dostarczył Muskowi skrypt do walki ze spamem na Twitterze. Według niego, miliarder nie mógł go uruchomić, ponieważ „nie zna się zbyt dobrze na programowaniu”.

Palmer nazwał również szefa Tesli i SpaceX oszustem i symulantem. Skrytykował jego działalność w branży kryptowalut i zamiary przejęcia Twittera. Musk w tweecie zamieszczonym po wywiadzie napisał:

Fałszywie twierdziłeś, że ten wycinek złego kodu Pythona pomoże rozwiązać problem botów. Moje dzieci pisały lepszy kod, gdy miały 12 lat.

Musk został zapytany, który język programowania jest lepszy. Odpowiedział, że Python jest bardziej odpowiedni do sztucznej inteligencji i „większości rzeczy”, JavaScript do tworzenia stron internetowych, a C/C++ do aplikacji o wysokiej wydajności.

Przypomnijmy, że Musk na początku kwietnia stał się największym udziałowcem Twittera. Zakupił bowiem pakiet 9,2% akcji w firmie za 2,89 mld dolarów.

14 kwietnia zaproponował kupno serwisu społecznościowego za ponad 43 miliardy dolarów, ale później zawiesił transakcję. W mediach pojawiły się bowiem informacje o zawyżonych wynikach oglądalności Twittera.

Mimo to biznesmen nadal jest zdecydowany na zakup. Jednym z jego głównych celów jest wyeliminowanie botów spamujących i cenzury.

elon musk twitter
reklama
reklama