Elon Musk apeluje do amerykańskich regulatorów rynku kryptowalut: "Nie róbcie nic". | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk apeluje do amerykańskich regulatorów rynku kryptowalut: „Nie róbcie nic”.

Zerelik Maciej
elon musk odradza korzystanie z hostowanych portfeli

Przedsiębiorca technologiczny Elon Musk wypowiedział się na temat regulacji kryptowalut w USA, doradzając rządowi, aby „nie robił nic” celem uniknięcia spowolnienia rozwoju branży.

Elon Musk sprzeciwia się regulacji kryptowalut

Elon Musk wezwał rząd Stanów Zjednoczonych, aby nie regulował nadmiernie przestrzeni kryptowalut. Przemawiając w wywiadzie z felietonistką New York Timesa, Karą Swisher na konferencji Code Conference, Musk skomentował wartość kryptowalut i przyszłe regulacje rządowe .

CEO Tesli powiedział, że choć wierzy, że „nie jest możliwe” zniszczenie kryptowalut, władze mogą spowolnić ich rozwój poprzez nałożenie surowych regulacji. Zapytany konkretnie, co rząd USA powinien zrobić w kwestii regulacji kryptowalut, Musk odpowiedział: „nie robić nic”.

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX powiedział dalej, że chociaż nie jest „ekspertem od kryptowalut”, widzi w nich wiele wartości w porównaniu z tradycyjnymi pieniędzmi fiat.

[Kryptowaluty] będą, miejmy nadzieję, zmniejszać błędy i opóźnienia w starszych systemach pieniężnych

Dlaczego Chiny wprowadzają zakazy?

Dyskusja na temat amerykańskich regulacji została wywołana przez niedawne stłumienie krypto działań w Chinach. Musk uważa, że chiński rząd zwiększył ostatnio swój nadzór nad kryptowalutami częściowo dlatego, że kraj ten boryka się z niedoborem energii. Niedawno Państwo Środka zakazało energochłonnych operacji wydobywania kryptowalut, prawdopodobnie w celu rozwiązania problemu niedoboru energii.

Musk stwierdził również, że kolejnym powodem sprzeciwu Chin wobec kryptowalut jest to, że ich celem z natury jest zmniejszenie władzy scentralizowanych rządów. W wywiadzie poruszono również zdolność Muska do poruszania rynków kryptowalut poprzez jego tweety. Swisher zapytała:

Możesz zmienić ceny bardziej niż Chiny mogą, czy to dobra rzecz?

Musk odpowiedział:

Jeśli idzie w górę, przypuszczam, że tak.

Musk był wcześniej krytykowany za swoje nieobliczalne tweety. W wyniku jego komentarzy Bitcoin i Dogecoin doświadczyły ekstremalnych wahań. Wyraził on również obawy dotyczące zużycia energii przez Bitcoina, kiedy ogłosił, że Tesla nie będzie już akceptować płatności w kryptowalucie. Ogłoszenie to w połączeniu z zakazem wydobycia w Chinach spowodowało ogromny krach na rynku.

elon musk odradza korzystanie z hostowanych portfeli
reklama
reklama