Władze energetyczne Syczuanu przedyskutują zakaz kopania Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Władze energetyczne Syczuanu przedyskutują zakaz kopania Bitcoina

Redakcja
btc miner

Instytucja nadzorująca sektor energetyczny w Syczuanie spotka się 2 czerwca, aby omówić wpływ zakazu kopania Bitcoina.

Państwowa agencja regulacji energetyki Syczuanu, która działa w ramach Chińskiej Krajowej Administracji Energetycznej, zaprosiła kluczowych interesariuszy sektora energetycznego na oficjalne spotkanie, które odbędzie się 2 czerwca w Chengdu. Jego głównym tematem będzie wpływ zakazania kopania kryptowalut. Transkrypt zaproszenia, datowany na 25 maja, pojawił się w mediach społecznościowych wczoraj rano.

Wśród zaproszonych są State Grid’s Sichuan office, Sichuan Energy Industry Investment Group oraz Energy Trading Center.

Wiadomości o chińskich regulacjach dotyczących kryptowalut wywołały w zeszłym tygodniu krwawą korektę. Bitcoin, Ethereum i inne aktywa straciły 30% swojej wartości w ciągu jednego dnia. Nie wiadomo, jaki wpływ takie spotkanie może mieć na Bitcoina lub inne kryptowaluty.

Biorąc pod uwagę, że głównym punktem obrad jest analiza wpływu zakazu wydobycia kryptowalut, rodzi to pewne obawy dotyczące dalszych surowych regulacji.

Co więcej, ostatnio regularnie pojawiają się informacje o nowych restrykcjach dotyczących górnictwa. Niedawno Rada Państwowa, kierowana przez wicepremiera Chin, ogłosiła plany ograniczenia nielegalnego handlu i wykorzystywania energii do wydobywania Bitcoina. Z drugiej strony, dyskusja przed wprowadzeniem zakazu jest ważna, ponieważ może wpłynąć na rentowność producentów energii.

Syczuan, w porze deszczowej od kwietnia do września, jest obfity w energię hydroelektryczną, zwłaszcza na południu. Górnictwo BTC pomaga producentom zarabiać na energii elektrycznej produkowanej w godzinach szczytu, która w przeciwnym razie zostałaby zmarnowana. Inne regiony, takie jak Mongolia Wewnętrzna, która jest zdominowana przez węgiel, dążą do wprowadzenia całkowitego zakazu wydobycia.

btc minerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.