Edward Snowden: Bitcoin jest do korzystania, nie do inwestycji | Wiadomości | CrypS.

Edward Snowden: Bitcoin jest do korzystania, nie do inwestycji

Redakcja
edward snowden ujawnia, że był jedną z osób biorących udział przy uruchomieniu zcash zec

Kryptowaluty nie są cenne jako narzędzie inwestycyjne, ale jako środek płatniczy. Tak stwierdził były pracownik CIA i NSA – Edward Snowden, podczas konferencji Consensus 2022.


Używam bitcoinów, aby z nich korzystać. W 2013 r. wykorzystałem ten zasób do pseudonimowego opłacania serwerów. Ogólnie rzecz biorąc, nie zachęcam ludzi do inwestowania swoich pieniędzy w kryptowaluty jako technologię i to właśnie odróżnia mnie od wielu innych osób w społeczności.

Snowden przyłączył się również do krytyki “antykryptowalutowego” listu, który grupa ekspertów technologicznych wysłała do Kongresu USA na początku czerwca. Jego zdaniem autorzy celowo błędnie interpretują niektóre wypowiedzi na temat branży.

List jest argumentem za utrzymaniem status quo. Jest tak wiele sposobów na rozwiązanie wszystkich ich problemów. Wszyscy, którzy podpisali się pod listem, rozumieją, czym jest przemysł. Z pewnością powinni.

Wśród autorów listu znalazł się specjalista od kryptografii Bruce Schneier. Jednak większość pozostałych sygnatariuszy Snowden nazwał “płodnymi publicznymi trollami”.

Na swoim Twitterze Snowden nazwał złoto “bitcoinem, którego nie można przesyłać przez Internet”. Odpowiedział mu dyrektor ds. technologii w firmie Tether, Paolo Ardoino. Zauważył on, że stabellcoin XAUT, który jest powiązany z ceną metalu szlachetnego, może być przesyłany przez sieć.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 r. Snowden ujawnił, że odegrał kluczową rolę w uruchomieniu zorientowanej na ochronę prywatności kryptowaluty ZCash.

edward snowden ujawnia, że był jedną z osób biorących udział przy uruchomieniu zcash zecreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.