Dzieło NFT kupione za 969 USD, zostało wycenione na 300,000 USD | Wiadomości | CrypS.

Dzieło NFT kupione za 969 USD, zostało wycenione na 300,000 USD

Konrad Juszczyk
NFT od Beepla kupione przez inwestora za 969 USD, zostało wycenione na 300,000 USD.

Dyrektor generalny THC Design, Edward Fairchild odkrył, że praca Beeple’a „The Infected Culture”, którą kupił w nadziei na niewielki wzrost długofalowy, została wyceniona na 300,000 dolarów zaledwie 3 miesiące po kupnie, co daje ponad 30,000% wzrostu.

30,000% wzrostu na inwestycji w NFT

Edward Fairchild będący współzałożycielem firmy THC Design z siedzibą w Los Angeles, niedawno odkrył, że niewymienny token (NFT), który kupił od Beeple’a, obecnie jednego z trzech najbogatszych artystów na świecie, eksplodował na wartości. Fairchild kupił dzieło za 969 dolarów w grudniu 2020 roku; dziś jest warte około 300,000 dolarów, co daje nam wzrost około 30,000%.

Opowiadając tę ​​historię w artykule opublikowanym przez Business Insider, Fairchild zauważył, że pomimo bycia fanem Beeple, nie miał żadnej wiedzy na temat NFT i nie wierzył, że ktokolwiek chciałby zbierać tokenizowane dzieła sztuki. Podczas gdy inwestor spekulował, że może być w stanie sprzedać dzieło sztuki ze 100% zyskiem w ciągu najbliższych kilku lat, nie był on świadomy niedawnego boomu na rynku NFT

Nie miałem pojęcia, że dzieło sztuki kupione przeze mnie za 969 dolarów zamieni się w ciągu 3 miesięcy w aktywa o wartości około 300,000 dolarów – powiedział Fairchild w wywiadzie dla Business Insider

Dzieła Beeple’a kopalnią złota

Praca kupiona przez Edwarda została zatytuowana „The Infected Culture” i została sprzedana w 3 kopiach jako zapętlony gif przedstawiający popularnego pokemona Pikachu. Grafika została dostarczona do kupców z certyfikatem autentyczności i próbką włosów pobraną od artysty. Warto dodać, że wycena jest oparta na innej kopii tej samej pracy, która została sprzedana za 288,000 dolarów. Od tego czasu Fairchild postanowił więcej nie zaniżać ceny dzieła i wystawił NFT na Nifty Gateway za 1,698 miliona dolarów.

Można podejrzewać, że wartość wszystkich dzieł Beeple’a drastycznie wzrosły po tym jak artysta wielokrotnie sprzedał swoje kolekcje za miliony dolarów, przy czym ostatnio udało mu się sprzedać kolaż wszystkich swoich prac tworzonych od 5000 dni codziennie za prawie 70 milionów dolarów.

NFT od Beepla kupione przez inwestora za 969 USD, zostało wycenione na 300,000 USD.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.