Dyrektor Mirror Trading International aresztowany za oszustwa | Wiadomości | CrypS.

Dyrektor Mirror Trading International aresztowany za oszustwa

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
brazylia

Żandarmeria wojskowa i Grupa Szybkiej Interwencji Ostensywnej (Giro) w Brazylii zatrzymały dyrektora generalnego i właściciela Mirror Trading International, Johanna Steynberga. W grudniu 2020 roku Steynberg był poszukiwany przez FBI i Interpol. Dokładnie rok później, został aresztowany oraz przewieziony na posterunek policji federalnej.

Mirror Trading International to największa piramida kryptowalut z 2020 roku.  W szczytowym momencie Steynberg miał około 170 000 klientów na całym świecie i zarządzał aktywami o wartości ponad 1 mld dolarów. Johann Steynberg zaczął ukrywać się w grudniu 2020 roku, gdy okazało się, że wielu inwestorów Mirror Trading International nie może wycofać swoich pieniędzy.

Obietnice MTI

MTI reklamowała się jako platforma inwestycyjna zapowiadająca klientom wysokie zwroty. Johann Steynberg wykorzystywał schemat Ponziego i obiecywał miesięczne zwroty do 10%. Steynberg zbierał pieniądze za pośrednictwem Mirror Trading International od czerwca 2018 r. Udało mu się oszukać tysiące deponentów z USA, Namibii, Kanady oraz z innych krajów.

W momencie aresztowania Johann Steynberg przedstawił fałszywe dokumenty. Raimundo Coelho Pinto Júniora, dowódca Grupy Szybkiej Interwencji stwierdził, że:

Nasi policjanci rozpoczęli dokładne przeszukanie podejrzanego i po intensywnej pracy prowadzonej przez około miesiąc udało się zidentyfikować i zbliżyć się do tematu… Policja Federalna i Interpol już wiedziały o naszym dochodzeniu.

Zgodnie ze wstępnymi szacunkami, firma Johanna Steynberga ukradła blisko 29 000 bitcoinów. Steynberg został zobowiązany także do zapłaty grzywny za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Skonfiskowano mu m.in. karty kredytowe, laptopy i notatki.

To kolejne aresztowanie w Brazylii na tak dużą skalę.  W lipcu ubiegłego roku Brazylijska policja aresztowała Cláudio Oliveira, samozwańczego „króla bitcoinów” i byłego prezesa Bitcoin Banco Group – nieuczciwej spółki inwestycyjnej. Spółka ta, pod koniec 2019 roku, ogłosiła zniknięcie 7000 BTC.

brazyliareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.